Aktualności

Czas na seniorów. Pomorska Rada ds. Polityki Senioralnej zainaugurowała działalność

Konsultacje, doradztwo oraz opinie w sprawach ważnych dla seniorów. Tym będą zajmować się członkowie rady. 13 października 2017 r. odebrali nominacje.

26 mln zł na remonty w szpitalach w Miastku, Pucku i Prabutach. W tym ostatnim powstanie nowy odział rehabilitacji chorób płuc

Zostaną wyremontowane oddziały i blok operacyjny. Będzie nowoczesna aparatura medyczna i nowe łóżka dla pacjentów. Inwestycje mają być gotowe do końca 2018 roku.

Na co dzień ratują życie, często ryzykując własnym. Ile razy sami byli zagrożeni. Święto ratownictwa medycznego [WYWIAD]

Krasiński: Problem z agresją jest co raz większy. Pamiętam, że dwukrotnie byłem zastraszany przez pacjentów, że wbiją we mnie nóż. Ale ten zawód to moja pasja. Nikt nie zabierze mi chwil, dzięki którym udaje się nam kogoś uratować.

Piosenka jest dobra na wszystko. Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” w Gdańsku w najbliższą sobotę

Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki zaśpiewają piosenki Kabaretu Starszych Panów 14 października 2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej.

Na nowo odkryj w sobie kobietę. Przyjdź na warsztaty pielęgnacji i makijażu. Spotkania dla kobiet chorych na raka

Jesteś chora na nowotwór? Podczas chemioterapii straciłaś włosy i brwi? Nie martw się. Fundacja Piękniejsze Życie organizuje bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu. Spotkania odbywają się w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Najbliższe w poniedziałek, 6 listopada 2017 r. Obowiązują zapisy.

Województwo pomorskie na drugim miejscu w kraju. Chodzi o wydatki na ochronę zdrowia [RANKING]

W rankingu czasopisma „Wspólnota" dotyczącym wydatków jednostek samorządu terytorialnego na ochronę zdrowia Pomorze zajęło drugie miejsce w kategorii województw. Wyprzedziło nas tylko Mazowsze. Trzecią lokatę zajęło województwo dolnośląskie.

Rak piersi to już nie wyrok. Onkolog oswoi z tą chorobą, opowie o leczeniu i życiu po diagnozie [WYWIAD]

W województwie pomorskim, według danych z 2014 r., na nowotwór złośliwy sutka zachorowało 1085 osób. W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku w sobotę, 7 października 2017 r. będzie dzień otwarty. Będą badania profilaktyczne i porady specjalistów.

Uzależnienie od telefonu, internetu, komputera – coraz więcej dorosłych i dzieci ma z tym problem. Jak sobie radzić z fonoholizmem?

Nowe technologie powodują nowe uzależnienia. Jak mądrze z nich korzystać i radzić sobie w sytuacji kryzysowej, dowiesz się na konferencji Zdrowy Pomorzanin.

Nie składamy parasolek! Kobiety znów wyjdą na ulicę. Czarny Wtorek w Gdańsku [GALERIA]

Kobiety ubrane na czarno znowu wychodzą na ulicę. W rocznicę Czarnego Poniedziałku będą protestować przeciw projektowi ustawy fundacji Rodzina i Życie, która chce całkowitego zakazu aborcji – nawet w przypadku nieuleczalnej wady lub choroby płodu. Manifestacje, podobnie jak rok temu, odbywają się w całej Polsce.

Kleszcz – mały, wielki problem. Występowanie, choroby, leczenie – konferencja

Czym jest kleszcz? Jakie są jego rodzaje? Jakimi chorobami można się zarazić od kleszczy? Jak się je leczy? To tylko niektóre z pytań, na jakie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji dotyczącej boreliozy i innych chorób przenoszonych przez kleszcze.

Dwie pomorskie placówki onkologiczne wyróżnione godłem Szpital Przyjazny. Kto otrzymał ten tytuł?

Wśród najlepszych znalazły się Copernicus Podmiot Leczniczy w zakresie działalności Wojewódzkiego Centrum Onkologii oraz Katedra i Klinika Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykłady dotyczące chorób rzadkich, warsztaty i… tort. Przyjdź do Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku na 2. urodziny Borysa

Czy wiesz czym są choroby rzadkie i jak się je leczy? W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku w sobotę, 7 października 2017 r. będzie niepowtarzalna okazja, aby zrozumieć, na czym one polegają, gdzie szukać pomocy i jak niewiele trzeba zrobić, aby pomóc innym, dla których ta pomoc jest czasem bezcenna. Wstęp – bezpłatny.