Aktualności

Rak piersi to już nie wyrok. Onkolog oswoi z tą chorobą, opowie o leczeniu i życiu po diagnozie [WYWIAD]

W województwie pomorskim, według danych z 2014 r., na nowotwór złośliwy sutka zachorowało 1085 osób. W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku w sobotę, 7 października 2017 r. będzie dzień otwarty. Będą badania profilaktyczne i porady specjalistów.

Uzależnienie od telefonu, internetu, komputera – coraz więcej dorosłych i dzieci ma z tym problem. Jak sobie radzić z fonoholizmem?

Nowe technologie powodują nowe uzależnienia. Jak mądrze z nich korzystać i radzić sobie w sytuacji kryzysowej, dowiesz się na konferencji Zdrowy Pomorzanin.

Nie składamy parasolek! Kobiety znów wyjdą na ulicę. Czarny Wtorek w Gdańsku [GALERIA]

Kobiety ubrane na czarno znowu wychodzą na ulicę. W rocznicę Czarnego Poniedziałku będą protestować przeciw projektowi ustawy fundacji Rodzina i Życie, która chce całkowitego zakazu aborcji – nawet w przypadku nieuleczalnej wady lub choroby płodu. Manifestacje, podobnie jak rok temu, odbywają się w całej Polsce.

Kleszcz – mały, wielki problem. Występowanie, choroby, leczenie – konferencja

Czym jest kleszcz? Jakie są jego rodzaje? Jakimi chorobami można się zarazić od kleszczy? Jak się je leczy? To tylko niektóre z pytań, na jakie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji dotyczącej boreliozy i innych chorób przenoszonych przez kleszcze.

Dwie pomorskie placówki onkologiczne wyróżnione godłem Szpital Przyjazny. Kto otrzymał ten tytuł?

Wśród najlepszych znalazły się Copernicus Podmiot Leczniczy w zakresie działalności Wojewódzkiego Centrum Onkologii oraz Katedra i Klinika Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykłady dotyczące chorób rzadkich, warsztaty i… tort. Przyjdź do Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku na 2. urodziny Borysa

Czy wiesz czym są choroby rzadkie i jak się je leczy? W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku w sobotę, 7 października 2017 r. będzie niepowtarzalna okazja, aby zrozumieć, na czym one polegają, gdzie szukać pomocy i jak niewiele trzeba zrobić, aby pomóc innym, dla których ta pomoc jest czasem bezcenna. Wstęp – bezpłatny.

Operacje i zabiegi na sercu. Nowa kardiochirurgia i kardiologia inwazyjna w szpitalu w Wejherowie

10 łóżek, 4 łóżka pooperacyjne oraz 2 stanowiska do intensywnej terapii tak wygląda nowy Oddział Kardiochirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Pacjenci są przyjmowani od 1 października 2017 r.

Szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz życia w dobrej sprawności. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Nasze społeczeństwo się starzeje - coraz mniej dzieci przychodzi na świat, coraz więcej ludzi przechodzi na emeryturę. Na świecie żyje ponad 600 milionów osób powyżej 60. roku życia. Szacuje się, że w 2050 roku liczba ta wyniesie 2 miliardy. Jak wykorzystać potencjał seniorów?

Masz gorączkę? W nocy i w święto, jedziesz do szpitala. Nowe zasady opieki nad chorymi już od 1 października

Ustawa o tzw. sieci szpitali przenosi Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną do szpitali. Oznacza to, że od najbliższej niedzieli, 1 października 2017 r. pacjenci już nie będą mogli korzystać z pomocy ambulatoryjnej w przychodniach, które do tej pory świadczyły usługi. W całym województwie w nocy i w święta opieka będzie udzielana w 33 miejscach.

Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będą mieli nowoczesne centrum sportu. Co się w nim znajdzie?

Nowa hala sportowa z parkingiem podziemnym, boiska do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz sale ćwiczeń będą zlokalizowane na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koszt inwestycji to prawie 19 mln zł.

Zrób za darmo kolonoskopię i cytologię. Ponad 11 mln zł na profilaktykę onkologiczną na Pomorzu

Ponad 10 tys. aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego do końca 2020 r. skorzysta m.in. z kolonoskopii i cytologii. Będzie też prowadzona działalność edukacyjno-informacyjna promująca badania profilaktyczne, a personel medyczny zostanie przeszkolony.

Ból za mostkiem. Czy to już zawał, czy tylko niedotlenienie? [WYWIAD]

Światowy Dzień Serca. O tym, jak rozpoznać zawał, jak po nim żyć i jak zapobiegać kolejnym incydentom opowiada dr n. med. Paweł Miękus, ordynator Oddziałów Kardiologii oraz Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.