Aktualności

Światowy Dzień Cukrzycy. O niezakaźnej epidemii XXI wieku, która dotyka coraz młodszych [WYWIAD]

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z 2016 r. na świecie żyje 422 mln cierpiących na cukrzycę ludzi. Niemal połowa z nich jest niezdiagnozowana. W Polsce choruje około 3,5 miliona osób, a jedna trzecia z nich o tym nie wie. Liczba chorych co roku wzrasta o około 2,5 proc. W tym tempie w 2020 r. około 4 miliony Polaków (czyli co 10 osoba) będzie cierpiało z powodu cukrzycy.

Bardziej komfortowa rehabilitacja. Szpital w Wejherowie kupił nowy sprzęt

Chodzi m.in o nowe stoły do masażu, lampy Sollux. Sprzęt do rehabilitacji kosztował 50 tys. zł.

Łap za biust, czyli prawie wszystko o profilaktyce raka piersi. Spotkajmy się dziś w gdańskim Manhattanie

Darmowe konsultacje lekarskie, badania, a na koniec joga na wesoło. Zapraszamy panie do Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku w najbliższą sobotę, 18 listopada 2017 r.

Jest jesień. Wszędzie słyszymy kichanie i kaszel. I tak będzie do marca. Czy to przeziębienie, czy grypa? [WYWIAD]

Masz gorączkę i katar, boli Cię głowa i gardło. „Minimum pięć dni musisz pozostać w domu, aby nie zarażać innych".

Bezpieczny dla pacjentów, z doskonałą jakością obrazu. Nowy tomograf komputerowy działa w szpitalu w Wejherowie

Nowy 64-rzędowy aparat TK służy do badań 4 D. Kosztował 3 mln zł. Dzięki niemu pacjenci będą bardzo precyzyjnie zdiagnozowani.

Jak odżywiać się po udarze mózgu? Warsztaty dla pacjentów i ich opiekunów w Gdańsku

Mniejszy apetyt, większe zapotrzebowanie na produkty białkowe to tylko niektóre z porad, z jakich będzie można skorzystać podczas zajęć edukacyjnych. Odbędą się w Szpitalu im. M. Kopernika i Szpitalu św. Wojciecha 9 i 10 listopada 2017 r. Udział jest bezpłatny.

Jedna dyspozytornia zamiast trzynastu będzie w Gdańsku przy Beniowskiego

Będą dwie dyspozytornie w województwie – jedna w Gdańsku, a druga w Słupsku. To efekt wygaszania dyspozytorni medycznych rozlokowanych w powiatach.

Masz zapalenie stawu, idź do reumatologa. Wczesne wykrycie RZS, daje szanse na lepsze życie

Bolą Cie kości i stawy? Diagnoza reumatoidalne zapalenie stawów brzmi jak wyrok. Na Pomorzu ponad 2 tys. osób objętych będzie programami profilaktycznymi realizowanym do 2020 r. W całej Polsce chodzi o ponad 11 tys. pacjentów.

Pomorskie szpitale dostaną pieniądze na nowy sprzęt medyczny. Środki pochodzą m.in. z Ministerstwa Zdrowia

Szpitale Pomorskie, Copernius Podmiot Leczniczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymały z Ministerstwa Zdrowia prawie 11 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup echokardiografów, inkubatorów czy aparatów USG. Sprzęt trafi do szpitali do końca 2017 r.

Kaszlesz od kilku miesięcy? Sprawdź czy to nie gruźlica. „W Polsce liczba dorosłych zakażonych waha się między 30 a 40 proc.” [WYWIAD]

Jesienią i zimą znacznie więcej osób częściej się przeziębia. Wielu trwający tygodniami kaszel uważa za objaw infekcji. Według dr. Krzysztofa Kędziory dziś więcej pacjentów z gruźlicą chodzi po ulicach niż 20 lat temu. Do tego na Pomorzu gruźlica i nowotwory płuc są plagą.

Dbać o zdrowie można wszędzie. Nawet w pracy. Warsztaty onkologiczne

Kiedy należy zgłosić się do lekarza? Jak często należy się badać? Jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi? To tylko niektóre z tematów poruszonych podczas warsztatów świadomości onkologicznej.

Piękne obrazki na ścianach i nowe zasłony na oknach. Dzięki wolontariuszom świetlica w wejherowskim szpitalu jak nowa

Świetlica na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie wygląda jak z katalogu. Wyremontowana została też łazienka.