Aktualności

Ochrona zdrowia i sprawy społeczne – wymiana wiedzy i doświadczeń. Norweska delegacja odwiedzi Gdańsk

Krajowy i regionalny system ochrony zdrowia – podstawy i zmiany, rola samorządu zawodowego lekarzy w systemie oraz omówienie problemu pieczy zastępczej to tylko niektóre z tematów, które zostaną omówione podczas spotkania Norwegów z Polakami, które odbędzie się w czwartek, 7 września 2017 r.

Sale dla matek i łóżeczka dla noworodków. Odnowiony Oddział Położniczo-Ginekologiczny w szpitalu na Zaspie

Przebudowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku kosztowała ponad 2 mln zł. Dzięki temu wyremontowano sale dla młodych mam z dziećmi i gabinety lekarskie, powstał nowy pokój laktacyjny.

Medycyna czy psychologia. Czym jest opieka paliatywna? Konferencja w Europejskim Centrum Solidarności

Jak zrozumieć człowieka cierpiącego? Jak dbać o pacjenta? Hospicjum dla dorosłych czy też dzieci? To tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone w Europejskim Centrum Solidarności. III Konferencja Onkologiczno-Paliatywna odbędzie się 8 i 9 września 2017 r.

W najbliższą niedzielę na dożynkach w Szemudzie będzie można zadbać o swoje zdrowie

Bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje neurologiczne oraz dietetyczne to tylko niektóre z porad, jakie przygotował Szpital Specjalistyczny w Wejherowie. Będzie można z nich skorzystać w niedzielę, 3 września 2017 r.

Nowe sale chorych, łóżka i kardiomonitory. Chirurgia na Zaspie już po remoncie

Remont Oddziału Chirurgicznego Ogólnego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku kosztował prawie 2,6 mln zł. Zostały wyremontowane m.in.: sale chorych, w tym trzy sale pooperacyjne, pokój socjalny dla pacjentów oraz gabinet zabiegowo-opatrunkowy.

„Powiedz mi co jesz, a powiem Ci, na co zachorujesz”. Różnica między odżywaniem a jedzeniem? [WYWIAD Z DIETETYCZKĄ]

Ekologiczna, nieprzetworzona żywność wysokiej jakości – to hasło, które od jakiegoś czasu króluje w mediach. Czy rzeczywiście to, co i jak jemy, ma tak duży wpływ na nasz organizm?

Pomogą chorym na raka w Kościerzynie. Powstała nowa fundacja, która kupi sprzęt i przeszkoli lekarzy

Dr hab. Wojciech Makarewicz, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, powołał fundację Nie dla raka. Jej celem jest niesienie pomocy osobom z chorobami nowotworowymi.

Komfortowe warunki, lepsza diagnostyka, profilaktyka i rehabilitacja. Oddział Udarowy otwarty po remoncie

W Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, 16 sierpnia 2017 r. otwarto 20-łóżkowy Oddział Udarowy. Wartość inwestycji to ok. 6,4 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi ze środków samorządu województwa pomorskiego.

Tysiące osób przebadało się w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia. Ostatnie badania były na plaży w Ustce [PODSUMOWANIE]

Przez całe wakacje w województwie pomorskim można było korzystać z darmowych badań, konsultacji dermatologicznych oraz szkoleń ratownictwa medycznego. Lekarze, pielęgniarki i pracownicy szpitali pomorskich czekali na wakacyjnych pacjentów podczas jarmarku we Wdzydzach Kiszewskich oraz na plażach w Brzeźnie, Gdyni i w Ustce.

Bezpłatne badania dermatologiczne na plaży w Gdyni. Letnia Akcja Edukacyjna Rakoobrony

W dniach 14-20 sierpnia 2017 r. na Plaży Gdynia Śródmieście będzie można przebadać znamiona profesjonalnym dermatoskopem. Jednak to nie wszystko, co przygotowano w przychodni nad morzem.

Pomorskie dla zdrowia na plaży w Ustce. Bezpłatne badania dla mieszkańców i turystów

To ostatnia szansa w tym sezonie, żeby przebadać się u specjalisty bez kolejek i skierowania. Przychodnia nad morzem będzie otwarta w niedzielę, 13 sierpnia 2017 r. między godziną 10 a 16.

Niezwykły pokaz mody z udziałem trójmiejskich projektantów. Zbierali pieniądze na fotele do chemioterapii

Specjalne fotele do chemioterapii mają trafić do pacjentów Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Wyremontowany Odział Radioterapii i Onkologii będzie potrzebował około 20 sztuk takiego sprzętu.