Aktualności

Masz dużo wolnego czasu? Lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem szpitalnym

Kim jest wolontariusz? Co należy do jego obowiązków? To tylko niektóre z pytań, na jakie postarają się odpowiedzieć pracownicy Szpitali Pomorskich. Najbliższe szkolenie we wtorek, 16 stycznia 2018 r.

Trójmiejska komunikacja miejska gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Transportowe atrakcje 26. finału

Limitowana seria biletów, zabytkowy tabor i wspólne kwestowanie. Tak będzie w najbliższa niedzielę w Trójmieście.

Finał WOŚP w szpitalach marszałkowskich. Wylicytuj badania i wspomóż najmniejszych pacjentów

Badania poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, pokazy ratownictwa medycznego czy vouchery na zabiegi – tak będzie wyglądał finał WOŚP w tzw. szpitalach marszałkowskich. Zebrane pieniądze pomogą w leczeniu noworodków. Wielka zbiórka już w niedzielę, 14 stycznia 2018 r.

Pomogą osobom, które straciły palec, a nawet całą rękę. W Gdańsku działa jeden z pięciu certyfikowanych ośrodków w Polsce

Dwie operacje urazowe dziennie i co najmniej cztery zabiegi mikrochirurgiczne w miesiącu. Klinika Ortopedii GUMed działająca na terenie szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku pracuje 24 godziny na dobę.

Nowy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej w szpitalu na Zaspie. Czeka na pierwszych pacjentów

20 łóżek, sale 2-, 3- i 4-osobowe, łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych – tak wygląda nowy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Działa od grudnia 2017 r.

Sprawna opieka zdrowotna, szybka diagnoza i leczenie. To one gwarantują poprawę zdrowia i lepszą jakość życia

W piątek, 29 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie Pomorskiego Partnerstwa na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej, które ma poprawić jakość służby zdrowia w naszym województwie. Podsumowano prawie dwa lata działalności.

Wnoszą ciepło, serdeczność i uśmiech. Święto wolontariuszy w wejherowskim szpitalu

Bezinteresownie i bezpłatnie pomagają najmłodszym i dorosłym. To dzięki nim, choć na chwilę pacjenci zapominają o bólu i chorobie. Współorganizują i uczestniczą w ciekawych zajęciach i akcjach charytatywnych. Wolontariusze.

Słupski szpital na podium w Rankingu Szpitali 2017. W Top 100 znalazło się aż 12 podmiotów leczniczych z Pomorza

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku zajął 3. miejsce w Rankingu Szpitali – Bezpieczny Szpital Przyszłości, opublikowanym przez „Rzeczpospolitą". Spośród wszystkich województw, pomorskich szpitali jest najwięcej w złotej setce.

Sprawdzian z empatii i wrażliwości na drodze. Prowokacyjna akcja w Kobylnicy

Ile osób zatrzyma się, żeby pomóc leżącemu na chodniku nieprzytomnemu mężczyźnie? W Kobylnicy zorganizowana została prowokacyjna akcja, której celem było uświadomienie kierowcom i pieszym, jak wiele zależy od ich prawidłowych reakcji na zdarzenia drogowe.

Nowe meble i sprzęt w szpitalu w Dzierżążnie. Mali pacjenci i ich opiekunowie są zadowoleni

Łóżeczka dla małych dzieci z materacami, szafki, statywy do kroplówek to tylko niektóre z nowych sprzętów, o jakie wzbogacił się Oddział Rehabilitacji Dziecięcej z Pododdziałem Neurologicznym szpitala w Dzierżążnie.

Czy to prawda, że cierpimy z powodu niedoboru witaminy D. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę [WYWIAD]

Mówi się o niej pigułka słońca i jest niezbędna jesienią i zimą. Wpływa na mineralizację kości, zapobiega powstawaniu nowotworów, wspomaga odporność – to tylko niektóre z zadań witaminy D. Czemu jeszcze służy?

Zintegrowana opieka zdrowotna – to tylko opieka medyczna czy też pomoc społeczna?

Czym jest opieka koordynowana? Czy wprowadzenie sieci szpitali ułatwia ten model opieki? Jak kształcić kadrę medyczną, aby przygotować ją do pracy w zintegrowanej opiece? To tylko niektóre zagadnień, na które odpowiedzi poszukiwali uczestnicy konferencji.