Aktualności

Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będą mieli nowoczesne centrum sportu. Co się w nim znajdzie?

Nowa hala sportowa z parkingiem podziemnym, boiska do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz sale ćwiczeń będą zlokalizowane na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koszt inwestycji to prawie 19 mln zł.

Zrób za darmo kolonoskopię i cytologię. Ponad 11 mln zł na profilaktykę onkologiczną na Pomorzu

Ponad 10 tys. aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego do końca 2020 r. skorzysta m.in. z kolonoskopii i cytologii. Będzie też prowadzona działalność edukacyjno-informacyjna promująca badania profilaktyczne, a personel medyczny zostanie przeszkolony.

Ból za mostkiem. Czy to już zawał, czy tylko niedotlenienie? [WYWIAD]

Światowy Dzień Serca. O tym, jak rozpoznać zawał, jak po nim żyć i jak zapobiegać kolejnym incydentom opowiada dr n. med. Paweł Miękus, ordynator Oddziałów Kardiologii oraz Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Na świecie co 4 sekundy diagnozowany jest nowy przypadek alzheimera. Jak radzić sobie z chorobą? [WYWIAD]

Najpierw chory zapomina nazwy przedmiotów i gubi różne rzeczy. Potem nie pamięta imion i nie poznaje członków rodziny oraz tego, co robił przed chwilą, za to doskonale zna szczegóły z przeszłości. W końcu nie potrafi wykonać najprostszych czynności, jak jedzenie czy samodzielne ubieranie.

Piknik dla mieszkańców rozpoczął budowę Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie

To będzie pierwszy taki ośrodek w województwie pomorskim. Ma być gotowy za dwa lata. Wartość inwestycji to 27 mln zł.

Podsumowanie akcji Pomorskie dla Zdrowia. Dyplomy i podziękowania wręczone

Prawie trzy i pół tysiąca mieszkańców Pomorza i turystów skorzystało latem z bezpłatnych badań, konsultacji dermatologicznych, porad dietetyków i szkoleń ratownictwa medycznego. Wakacyjne przychodnie przyjmowały pacjentów we Wdzydzach Kiszewskich oraz na plażach w Brzeźnie, Gdyni i Ustce.

Reumatoidalne zapalenie stawów. 1,2 mln zł na badania i leczenie mieszkańców trzech województw

900 mieszkańców od 30 do 50 lat z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego skorzysta z badań i leczenia do lipca 2020 r.

Schizofrenia – poznaj, zrozum, bądź tolerancyjny. Dzień solidarności [WYWIAD]

Szacuje się, że co czwarta osoba miała lub będzie miała problemy ze zdrowiem psychicznym. Statystyki podają, że w Polsce na schizofrenię choruje od 400 tys. do 1 mln osób. Jak żyć z chorobą psychiczną? Czy można się wyleczyć? Jak opiekować się członkiem rodziny?

Wrażliwi społecznie pracodawcy na medal. Lodołamacze 2017 rozdane

Kim są Lodołamacze? To pracodawcy, którzy angażują się w pomoc niepełnosprawnym, przełamują stereotypy i pokazują, że każdy może być doskonałym pracownikiem. Zostali nagrodzeni 12 września 2017 r. podczas uroczystej gali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Szpital Mikołaja Kopernika w Gdańsku będzie miał własne lądowisko oraz nowoczesne Centrum Urazowe dla Dzieci

Na terenie Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku ma powstać lądowisko dla helikopterów. Umowa na budowę została podpisana między spółką Copernicus a Ministerstwem Zdrowia. Prace już się rozpoczęły.

Wielonarządowe schorzenie zwane genetyczną plagą XXI wieku. Czym jest mukowiscydoza i jak z nią żyć? [WYWIAD]

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Mukowiscydozy. To dobry moment, aby przypomnieć, czym jest ta rzadka i nieuleczalna choroba. „Mamy zagraniczne wzorce i staramy się do nich dostosowywać, ale zostajemy jeszcze daleko w tyle".

Czy matka uczy się dziecka, czy dziecko poznaje matkę? Szkolenia w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku

Jaki rodzaj karmienia jest najlepszy dla dziecka? Ile raz dziennie karmić malucha? Jak powinna się odżywiać karmiąca kobieta? To tylko niektóre z pytań stawianych przez młode mamy.