Aktualności

Masz zapalenie stawu, idź do reumatologa. Wczesne wykrycie RZS, daje szanse na lepsze życie

Bolą Cie kości i stawy? Diagnoza reumatoidalne zapalenie stawów brzmi jak wyrok. Na Pomorzu ponad 2 tys. osób objętych będzie programami profilaktycznymi realizowanym do 2020 r. W całej Polsce chodzi o ponad 11 tys. pacjentów.

Pomorskie szpitale dostaną pieniądze na nowy sprzęt medyczny. Środki pochodzą m.in. z Ministerstwa Zdrowia

Szpitale Pomorskie, Copernius Podmiot Leczniczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymały z Ministerstwa Zdrowia prawie 11 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup echokardiografów, inkubatorów czy aparatów USG. Sprzęt trafi do szpitali do końca 2017 r.

Kaszlesz od kilku miesięcy? Sprawdź czy to nie gruźlica. „W Polsce liczba dorosłych zakażonych waha się między 30 a 40 proc.” [WYWIAD]

Jesienią i zimą znacznie więcej osób częściej się przeziębia. Wielu trwający tygodniami kaszel uważa za objaw infekcji. Według dr. Krzysztofa Kędziory dziś więcej pacjentów z gruźlicą chodzi po ulicach niż 20 lat temu. Do tego na Pomorzu gruźlica i nowotwory płuc są plagą.

Dbać o zdrowie można wszędzie. Nawet w pracy. Warsztaty onkologiczne

Kiedy należy zgłosić się do lekarza? Jak często należy się badać? Jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi? To tylko niektóre z tematów poruszonych podczas warsztatów świadomości onkologicznej.

Piękne obrazki na ścianach i nowe zasłony na oknach. Dzięki wolontariuszom świetlica w wejherowskim szpitalu jak nowa

Świetlica na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy w Wejherowie wygląda jak z katalogu. Wyremontowana została też łazienka.

Pierwsza poradnia w Polsce. W UCK wyleczą groźną chorobę genetyczną

Poradnia Hipercholesterolemii Rodzinnej przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku to jedyny tego typu ośrodek w kraju. Pierwsi pacjenci już z niej korzystają.

Zapisz się do udziału w sympozjum dotyczącym zintegrowanej opieki zdrowotnej

Jak działa sieć szpitali? Czy pomorski system ochrony zdrowia jest przygotowany do wdrażania rozwiązań opieki koordynowanej POZ? Czy finansowane ze środków UE programy polityki zdrowotnej umożliwiają koordynację świadczeń udzielanych na różnych poziomach i współpracę świadczeniodawców w poszczególnych rodzajach świadczeń (POZ, AOS, SZP)? To tylko niektóre z pytań, na które postarają się odpowiedzieć uczestnicy III Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna – czy jesteśmy gotowi do wdrożeń. Konferencja odbędzie się w środę, 6 grudnia 2017 r. Rejestracja – zakończona.

Są pieniądze na nowoczesny sprzęt medyczny dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w Kościerzynie, Wejherowie i Gdyni

Łóżka intensywnej terapii, respiratory, defibrylatory, ultrasonografy, a także wymienione instalacje to tylko niektóre ze zmian, z jakich skorzystają pacjenci Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w trzech pomorskich szpitalach.

W szpitalu w Gdyni interna będzie jak nowa. Pierwsi pacjenci na wyremontowanym oddziale pojawią się za kilka miesięcy

Będzie sześć sal chorych z łazienkami i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Poprawi się komfort pacjentów i personelu.

Żółte zabarwienie skóry i białek oczu. Czy to już żółtaczka? Coraz więcej osób na Pomorzu choruje na WZW [WYWIAD]

Poza szczepieniami trzeba dbać o higienę, często myć ręce i zdrowo się odżywiać. Sprawdziliśmy, na co należy zwracać uwagę, żeby nie zarazić się wirusowym zapaleniem wątroby oraz czy grozi nam epidemia.

Internet wróg czy przyjaciel? Czy nowe technologie powodują nowe uzależnienia?

Cyberzaburzenia, kompulsywne używanie smartfona, zaburzenia snu. Jak radzić sobie, kiedy dziecko nie potrafi oderwać się od sieci. Konferencja Zdrowy Pomorzanin.

Czas na seniorów. Pomorska Rada ds. Polityki Senioralnej zainaugurowała działalność

Konsultacje, doradztwo oraz opinie w sprawach ważnych dla seniorów. Tym będą zajmować się członkowie rady. 13 października 2017 r. odebrali nominacje.