Aktualności

Pacjenci oceniali szpitale. Profesjonalizm lekarzy stawiają na pierwszym miejscu, a co na kolejnych?

Pacjenci najlepiej ocenili kompetencje zawodowe i odpowiedzialność specjalistów m.in. lekarzy, psychologów, rehabilitantów. Najwięcej zastrzeżeń mieli do zbyt długiego czasu oczekiwania na wizytę oraz warunków lokalowych. Tak wynika z pierwszego badania jakości przeprowadzonego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego w tzw. szpitalach marszałkowskich.

Jakie choroby zakaźne nam grożą? Sytuacja epidemiologiczna w województwie pomorskim

Ponad 100 osób – lekarzy, pielęgniarek i epidemiologów dyskutowało na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Rozmawiano o chorobach zakaźnych, lekooporności i szczepieniach ochronnych. Konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego 20 marca 2019 r.

Cała chirurgia na Zaspie po remoncie. Są nowe sale chorych. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł

Nowoczesne sale chorych, łazienki, pokój socjalny dla pacjentów i punkt pielęgniarski. Ponadto, nowe łóżka i meble to m.in. efekty modernizacji Oddziału Chirurgicznego Ogólnego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Drugi etap remontu kosztował prawie 3,1 mln zł.

KOS-zawał w słupskim szpitalu działa od trzech miesięcy. Pod opieką jest 28 pacjentów. Co się zmieniło?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku jest pierwszym na Pomorzu ośrodkiem, w którym działa system kompleksowej rocznej opieki koordynowanej nad pacjentem po zawale serca. Dzięki temu pacjenci mają łatwiejszy dostęp do badań i niezbędnej rehabilitacji kardiologicznej przez rok.

Osiem sposobów na przezwyciężenie stresu. Europejski Dzień Mózgu [WYWIAD]

Często słyszymy sformułowania typu „ jestem zestresowany". Czy dla każdego te słowa znaczą to samo? Powoduje je subiektywne odczucie, a może obiektywna przyczyna. Prawie cała prawda o stresie.

Chirurg ze Słupska jako pierwszy na Pomorzu przeszczepił węzły chłonne. Na czym polega ten zabieg?

Innowacyjnym operacjom z pomocą mikroskopu zostały poddane trzy pacjentki. Dzięki zabiegowi mają węzły chłonne, a limfa lepiej krąży i nie mają już obrzęków.

Pomorskie Sztormy. Bank krwi, czyli tak się leczy w Gdyni

Wśród nominowanych do nagrody jest również budowa ośrodka transplantologii szpiku, który powstanie w Szpitali Morskim w Gdyni. To już trzeci taki ośrodek w regionie. Skorzysta z niego ok. 450 osób rocznie.

Pacjentki chore na raka na jeden dzień zostaną modelkami. Niezwykły pokaz mody w Gdyni

W Hotelu Courtyard Marriot Gdynia Waterfront w niedzielę, 31 marca 2019 r., po raz pierwszy w województwie pomorskim, odbędzie się wyjątkowy pokaz mody. Pacjentki Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni pojawią się na wybiegu niczym prawdziwe modelki.

Konsultacje lekarskie, wspólne zdjęcia i odciski dłoni. Akcja łap za biust w słupskim Jantarze trwała trzy godziny

Bez skierowania i za darmo, po wizycie u lekarza, można było wykonać badanie USG. Chętnych było dużo. W ciągu trzech godzin z konsultacji onkologicznych skorzystały 74 osoby.

Nowa karetka dla szpitala na Zaspie od WOŚP. W tym roku orkiestra zebrała rekordowe prawie 176 mln zł

Nowiutka, warta prawie milion złotych, karetka neonatologiczna ze specjalistycznym inkubatorem trafi do Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, 8 marca 2019 r. odbyła się konferencja podsumowująca 27. finał WOŚP.

Pomorska Nagroda Jakości. Wiemy, kto zdobył wyróżnienia

Przedsiębiorstwa, szkoły, szpitale to m.in. laureaci XXII edycji Pomorskiej Nagrody Jakości. Wręczono też wyróżnienia i nagrody specjalne. Uroczysta gala odbyła się w Domu Technika NOT w Gdańsku 7 marca 2019 r. Towarzyszyła jej konferencja z cyklu Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza.

„Bożenki” trafiły do szpitala dziecięcego w Gdańsku. To dar Fundacji Ronalda McDonalda

Do Szpitala Dziecięcego Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku trafiło 10 łóżek. Są przeznaczone dla rodziców przebywających w placówce wraz z dziećmi.