Aktualności

Piosenka jest dobra na wszystko. Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” w Gdańsku w najbliższą sobotę

Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki zaśpiewają piosenki Kabaretu Starszych Panów 14 października 2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej.

Na nowo odkryj w sobie kobietę. Przyjdź na warsztaty pielęgnacji i makijażu. Spotkania dla kobiet chorych na raka

Jesteś chora na nowotwór? Podczas chemioterapii straciłaś włosy i brwi? Nie martw się. Fundacja Piękniejsze Życie organizuje bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu. Spotkania odbywają się w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Najbliższe w poniedziałek, 6 listopada 2017 r. Obowiązują zapisy.

Województwo pomorskie na drugim miejscu w kraju. Chodzi o wydatki na ochronę zdrowia [RANKING]

W rankingu czasopisma „Wspólnota" dotyczącym wydatków jednostek samorządu terytorialnego na ochronę zdrowia Pomorze zajęło drugie miejsce w kategorii województw. Wyprzedziło nas tylko Mazowsze. Trzecią lokatę zajęło województwo dolnośląskie.

Rak piersi to już nie wyrok. Onkolog oswoi z tą chorobą, opowie o leczeniu i życiu po diagnozie [WYWIAD]

W województwie pomorskim, według danych z 2014 r., na nowotwór złośliwy sutka zachorowało 1085 osób. W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku w sobotę, 7 października 2017 r. będzie dzień otwarty. Będą badania profilaktyczne i porady specjalistów.

Uzależnienie od telefonu, internetu, komputera – coraz więcej dorosłych i dzieci ma z tym problem. Jak sobie radzić z fonoholizmem?

Nowe technologie powodują nowe uzależnienia. Jak mądrze z nich korzystać i radzić sobie w sytuacji kryzysowej, dowiesz się na konferencji Zdrowy Pomorzanin.

Nie składamy parasolek! Kobiety znów wyjdą na ulicę. Czarny Wtorek w Gdańsku [GALERIA]

Kobiety ubrane na czarno znowu wychodzą na ulicę. W rocznicę Czarnego Poniedziałku będą protestować przeciw projektowi ustawy fundacji Rodzina i Życie, która chce całkowitego zakazu aborcji – nawet w przypadku nieuleczalnej wady lub choroby płodu. Manifestacje, podobnie jak rok temu, odbywają się w całej Polsce.

Kleszcz – mały, wielki problem. Występowanie, choroby, leczenie – konferencja

Czym jest kleszcz? Jakie są jego rodzaje? Jakimi chorobami można się zarazić od kleszczy? Jak się je leczy? To tylko niektóre z pytań, na jakie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji dotyczącej boreliozy i innych chorób przenoszonych przez kleszcze.

Dwie pomorskie placówki onkologiczne wyróżnione godłem Szpital Przyjazny. Kto otrzymał ten tytuł?

Wśród najlepszych znalazły się Copernicus Podmiot Leczniczy w zakresie działalności Wojewódzkiego Centrum Onkologii oraz Katedra i Klinika Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykłady dotyczące chorób rzadkich, warsztaty i… tort. Przyjdź do Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku na 2. urodziny Borysa

Czy wiesz czym są choroby rzadkie i jak się je leczy? W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku w sobotę, 7 października 2017 r. będzie niepowtarzalna okazja, aby zrozumieć, na czym one polegają, gdzie szukać pomocy i jak niewiele trzeba zrobić, aby pomóc innym, dla których ta pomoc jest czasem bezcenna. Wstęp – bezpłatny.

Operacje i zabiegi na sercu. Nowa kardiochirurgia i kardiologia inwazyjna w szpitalu w Wejherowie

10 łóżek, 4 łóżka pooperacyjne oraz 2 stanowiska do intensywnej terapii tak wygląda nowy Oddział Kardiochirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Pacjenci są przyjmowani od 1 października 2017 r.

Szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz życia w dobrej sprawności. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Nasze społeczeństwo się starzeje - coraz mniej dzieci przychodzi na świat, coraz więcej ludzi przechodzi na emeryturę. Na świecie żyje ponad 600 milionów osób powyżej 60. roku życia. Szacuje się, że w 2050 roku liczba ta wyniesie 2 miliardy. Jak wykorzystać potencjał seniorów?

Masz gorączkę? W nocy i w święto, jedziesz do szpitala. Nowe zasady opieki nad chorymi już od 1 października

Ustawa o tzw. sieci szpitali przenosi Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną do szpitali. Oznacza to, że od najbliższej niedzieli, 1 października 2017 r. pacjenci już nie będą mogli korzystać z pomocy ambulatoryjnej w przychodniach, które do tej pory świadczyły usługi. W całym województwie w nocy i w święta opieka będzie udzielana w 33 miejscach.