Aktualności

W Słupsku będą przeszczepiać szpik kostny. 800 tys. zł na ten cel ma przekazało miasto [AKTUALIZACJA]

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku ma powstać Ośrodek Autoprzeszczepów Szpiku Kostnego. Będzie to drugi tego typu oddział na Pomorzu.

Orłowski: „Decyzja o komercjalizacji szpitala w Słupsku była słuszna i podjęta zgodnie z przepisami”. Prokuratura umorzyła śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Słupsku umorzyła śledztwo w sprawie przekształcenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w spółkę prawa handlowego. Zarzuty poseł Prawa i Sprawiedliwości Jolanty Szczypińskiej okazały się bezpodstawne.

Antybiotyk to nie cukierek. Czy na pewno wiesz, na co pomaga? Wyleczy bakterie, a nie wirusy [WYWIAD]

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach, już po raz dziesiąty, obchodzony jest 18 listopada. Chodzi o to, aby wzrosła świadomość społeczeństwa na temat racjonalnego stosowania antybiotyków oraz zagrożeń, jakie niesie ze sobą oporność na te leki.

Takiego ośrodka na Pomorzu jeszcze nie było. W szpitalu w Gdyni w powstaje bank mleka kobiecego

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni powstanie jedyny na Pomorzu bank mleka kobiecego. To placówka, która umożliwia karmienie naturalnym pokarmem noworodki i niemowlęta, które nie mogą być karmione przez mamy.

Masz 65 lat i więcej? Uważaj na pneumokoki! Debata o zdrowiu mieszkańców Pomorza

Czym są choroby zakaźne? Jak im przeciwdziałać? Jaką rolę odgrywają szczepienia ochronne? To tylko niektóre z zagadnień, na jakie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji dotyczącej chorób zakaźnych.

Światowy Dzień Cukrzycy. O niezakaźnej epidemii XXI wieku, która dotyka coraz młodszych [WYWIAD]

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z 2016 r. na świecie żyje 422 mln cierpiących na cukrzycę ludzi. Niemal połowa z nich jest niezdiagnozowana. W Polsce choruje około 3,5 miliona osób, a jedna trzecia z nich o tym nie wie. Liczba chorych co roku wzrasta o około 2,5 proc. W tym tempie w 2020 r. około 4 miliony Polaków (czyli co 10 osoba) będzie cierpiało z powodu cukrzycy.

Bardziej komfortowa rehabilitacja. Szpital w Wejherowie kupił nowy sprzęt

Chodzi m.in o nowe stoły do masażu, lampy Sollux. Sprzęt do rehabilitacji kosztował 50 tys. zł.

Łap za biust, czyli prawie wszystko o profilaktyce raka piersi. Spotkajmy się dziś w gdańskim Manhattanie

Darmowe konsultacje lekarskie, badania, a na koniec joga na wesoło. Zapraszamy panie do Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku w najbliższą sobotę, 18 listopada 2017 r.

Jest jesień. Wszędzie słyszymy kichanie i kaszel. I tak będzie do marca. Czy to przeziębienie, czy grypa? [WYWIAD]

Masz gorączkę i katar, boli Cię głowa i gardło. „Minimum pięć dni musisz pozostać w domu, aby nie zarażać innych".

Bezpieczny dla pacjentów, z doskonałą jakością obrazu. Nowy tomograf komputerowy działa w szpitalu w Wejherowie

Nowy 64-rzędowy aparat TK służy do badań 4 D. Kosztował 3 mln zł. Dzięki niemu pacjenci będą bardzo precyzyjnie zdiagnozowani.

Jak odżywiać się po udarze mózgu? Warsztaty dla pacjentów i ich opiekunów w Gdańsku

Mniejszy apetyt, większe zapotrzebowanie na produkty białkowe to tylko niektóre z porad, z jakich będzie można skorzystać podczas zajęć edukacyjnych. Odbędą się w Szpitalu im. M. Kopernika i Szpitalu św. Wojciecha 9 i 10 listopada 2017 r. Udział jest bezpłatny.

Jedna dyspozytornia zamiast trzynastu będzie w Gdańsku przy Beniowskiego

Będą dwie dyspozytornie w województwie – jedna w Gdańsku, a druga w Słupsku. To efekt wygaszania dyspozytorni medycznych rozlokowanych w powiatach.