Aktualności

Tydzień dla serca. Za darmo i bez skierowania przebadaj się i sprawdź, czy nie jesteś chory

Badania EKG, ciśnienia, poziomu cukru to tylko niektóre z propozycji, jakie za darmo oferuje pacjentom Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku w poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r.

Szpitale Pomorskie świętują rok istnienia. Uroczysta gala i wyróżnienia dla pielęgniarek i położnych z czterech szpitali

Mija równo rok od powstania „Szpitali Pomorskich". Z tej okazji 3 kwietnia 2018 roku w Wejherowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość podsumowująca 12 miesięcy pracy w nowej strukturze.

Pacjentka ze Sławna zakażona wirusem grypy AH1N1 trafiła do szpitala w Słupsku

Kobieta była w siódmym miesiącu ciąży. Lekarze uratowali dziecko. Stan noworodka po reanimacji jest stabilny. Niewiadomo czy też jest zarażony wirusem AH1N1.

Chirurg, kardiolog, a może stomatolog. Dziś ostatni dzień głosowania na najlepszego lekarza Pomorza 2018

Korzystasz z pomocy świetnego specjalisty, uważasz, że warto go polecić? Jeszcze tylko do godziny 22 można wziąć udział w plebiscycie Hipokrates Pomorza 2018. O tym, kto otrzyma ten tytuł decydują zadowoleni pacjenci, czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego".

Zające z drewna, koszyki wielkanocne, kolorowe wieńce i biżuteria. Niepełnosprawni artyści pokazali swoje dzieła [GALERIA]

Świąteczne ozdoby wykonane przez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej mogą śmiało konkurować z pracami profesjonalistów. Co roku są prezentowane na kiermaszach charytatywnych. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na rehabilitację osób niepełnosprawnych, wakacyjne wyjazdy i wyjścia do kina.

Kosmetyczka i psycholog pomogą kobietom chorym na raka. Warsztaty w Wojewódzkim Centrum Onkologii

W trakcie chemioterapii straciłaś włosy i brwi? Chcesz znowu poczuć się kobieco? W poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r. weź udział w warsztatach organizowanych w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

Światowy Dzień Walki z Gruźlicą. Jaka jest sytuacja na Pomorzu?

24 marca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Gruźlicą. Został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia na pamiątkę odkrycia przez niemieckiego bakteriologa Roberta Kocha prątków wywołujących tę chorobę.

Wyremontowana chirurgia, nowy sprzęt oraz winda. Będą zmiany w bytowskim szpitalu

Wartość inwestycji to 6 mln zł. W głównym budynku Szpitala Powiatu Bytowskiego za trzy miesiące zostanie m.in. zamontowana nowa winda. Połączy izbę przyjęć z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii.

Pomorskie szpitale symbolem jakości. „Jesteśmy w czołówce kraju” mówi Hanna Zych-Cisoń

Złoty Laur Jakości Pomorskiej Nagrody Jakości otrzymał COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., a Srebrny trafił do Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Po raz pierwszy kapituła konkursu przyznała też nagrodę indywidualną, którą zdobyła Hanna Zych-Cisoń. Wiceprzewodnicząca sejmiku województwa została doceniona za działalność na rzecz upowszechniania koncepcji zarządzania projakościowego w województwie pomorskim.

Mieszkańcy Pomorza będą mogli za darmo przebadać się pod kątem raka jelita grubego. Kogo dotyczy akcja?

Bezpłatna kolonoskopia dla mieszkańców województwa pomorskiego, a także kampania edukacyjna w mediach i strona internetowa. To tylko niektóre z działań promujących profilaktykę raka jelita grubego. W 2015 r. zachorowało na niego ponad 18 tys. Polaków.

Co 8 minut w Polsce ktoś ma udar. To trzecia przyczyna zgonów. Jak uchronić się przed tą chorobą? [WYWIAD]

Zaburzenia mowy i widzenia, opadanie kącika ust, zawroty i bóle głowy – to najczystsze objawy udaru. Udar, to trzecia przyczyna zgonów oraz najczęstszy powód trwałej niesprawności u osób powyżej 40. roku życia. Niestety zdarza się także u dzieci.

Coraz mniej osób na Pomorzu umiera z powodu chorób układu krążenia. A ma być jeszcze lepiej [REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA]

Nowy program zdrowotny dla Pomorzan – Rehabilitacja Kardiologiczna – to koszt 36,5 mln zł. Jego celem jest przyspieszenie powrotu do zdrowia pacjentów i zmniejszenie liczby zgonów spowodowanych chorobami serca. To pierwszy tego typu program w Polsce.