Aktualności

Ponad 2,6 mln zł na unowocześnienie apteki w szpitalu w Redłowie. Będzie większa i lepiej wyposażona

Apteka wraz z Pracownią Cytostatyków, działająca w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przenosi się do budynku nr 6. Nowa lokalizacja to większe pomieszczenia i więcej specjalistycznego sprzętu , potrzebnego m.in. do przygotowywania leków dla chorych na nowotwory. Remont pomieszczeń i zakup urządzeń kosztował ponad 2,6 mln zł. Apteka i pracownia zaczną działać w połowie kwietnia 2017 r.

Lepsze warunki dla małych pacjentów w Wejherowie. Podświetlane poręcze i nowy gabinet zabiegowy

Wyremontowane piętro Oddziału Pediatrii otwarte w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie 2 marca 2017 r.

Jak nazwać trzy łączone ze sobą szpitale? Pracownicy zgłosili aż 35 propozycji!

Wiemy, jaką nazwę łączonych szpitali wybrała komisja. Szpitale Pomorskie – to zwycięska propozycja!

Pokój w hostelu zamiast pobytu w szpitalu. W jakich warunkach mieszkają pacjenci w Gdyni?

27 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2- i 5-osobowych to efekt remontu jednego z budynków Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Bardziej komfortowe warunki dla pacjentów w Wejherowie. Personel też zadowolony

Zupełnie nowy, bo wyremontowany odcinek pooperacyjnego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej otwarto w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie 23 lutego 2017 r.

Paweł Orłowski o rządowym projekcie ustawy: „My się sieci nie boimy”

– Pacjenci mogą się czuć bezpiecznie, pomorskie szpitale są przygotowane do wejścia w życie ustawy o sieci. W naszym regionie będzie zapewne mniej zamieszania niż w innych województwach – powiedział w środę, 22 lutego w Radiu Gdańsk wicemarszałek Paweł Orłowski.

Łączenie szpitali. Pracownicy zaproponują nazwę nowego podmiotu leczniczego

Konkurs na nazwę trzech połączonych szpitali z Gdańska, Gdyni i Wejherowa trwa do 27 lutego 2017 r. Biorą w nim udział tylko pracownicy łączonych podmiotów leczniczych. Nagrodą będą bilety do Teatru Muzycznego w Gdyni i Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Żelowy implant do… oka. Nowatorskie leczenie w Szpitalu św. Wojciecha

Dwoje pacjentów ze Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku przejdzie 22 lutego 2017 r. operację jaskry wykonaną nowatorską małoinwazyjną metodą wszczepienia implantu żelowego XEN. Zabieg będzie poprzedzony szkoleniem dla lekarzy z Oddziału Okulistycznego placówki na Zaspie.

Czepkowanie w Gdańsku. Jedni otrzymali czerwone, a inni czarne paski. Dlaczego?

Ponad 120 absolwentów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo złożyło ślubowanie podczas czepkowania w Gdańsku.

Zdrowi i szczupli uczniowie, aktywni seniorzy. Na Pomorzu mamy czym się chwalić

Większa aktywność fizyczna i edukacja żywieniowa to zalecenia lekarzy dla dzieci i seniorów z Pomorza. O otyłości i nadwadze wśród najmłodszych oraz o aktywności fizycznej i stanie zdrowia ich dziadków rozmawiali specjaliści w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Poród z uśmiechem. W tym szpitalu mamy mogą korzystać z gazu rozweselającego

Wyremontowany Oddział Położniczy w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni oferuje rodzącym europejskie standardy. Oprócz wygodnych wnętrz i profesjonalnej opieki kobiety mają na przykład do dyspozycji alternatywny sposób uśmierzania bólu podczas porodu – gaz rozweselający. Po remoncie druga część oddziału została otwarta 15 lutego 2017 r.

Jak bezpiecznie naprawiać skrzywione kręgi? Ortopeda z Kopernika opatentował nowatorskie urządzenie do operacyjnego leczenia skoliozy

Dr hab. Rafał Pankowski z Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUM-ed w Szpitalu Kopernika w Gdańsku zbudował nowatorskie narzędzie pomocne przy operacjach skoliozy. Dzięki niemu lekarz wie, jaki bezpiecznie może zmieniać położenie kręgów naprawianego kręgosłupa. Tzw. derotator Pankowskiego został zarejestrowany jako wzór przemysłowy w European Union Intellectual Property Office (EUIPO).

Drogie panie, gorąco do tego namawiamy! Możecie skorzystać za darmo i w każdej chwili

Bez skierowania, bez opłat, dla wszystkich pań, szybko wykonane badania na nowoczesnym sprzęcie – to oferuje Copernicus Mamma Centrum, które od początku lutego 2017 r. działa w Wojewódzkim Centrum Onkologii. Wyspecjalizowany ośrodek diagnostyki i leczenia chorób piersi mieści się w budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie 2 w Gdańsku.

Poradnia dla cukrzyków w Copernicusie po remoncie. Będzie nowy program profilaktyczny

W otwartej 8 lutego 2017 r. w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku poradni już pojawili się pierwsi pacjenci. Chorym pomagać będzie czterech lekarzy, dietetyk i pielęgniarka. Wicemarszałek Paweł Orłowski zapowiedział specjalny program profilaktyczny dotyczący cukrzycy.

Remont oddziału w Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku zakończony. Kosztował 1,2 mln zł

Nowe pomieszczenia dla chorych, wymieniona instalacja elektryczna to m.in. efekty modernizacji Oddziału ogólnopsychiatrycznego dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku.

Poświęć chwilę swemu sercu. Skorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich

Ogólnopolska kampania profilaktyki chorób układu krążenia Teraz Serce! zawita do Gdańska .W weekend 11 i 12 lutego 2017 r., w centrum handlowym IKEA wszyscy chętni będą mogli za darmo zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziom cholesterolu i zrobić badanie EKG oraz skorzystać z konsultacji ze specjalistami.

Nie daj się rakowi! W sobotę bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami w Gdańsku i Gdyni

Wykrycie choroby nowotworowej w porę może czasem uratować życie. Warto więc poświęcić swemu zdrowiu chwilę uwagi i skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, na które zapraszają Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku oraz Szpitale Wojewódzkie w Gdyni. Dzień Otwarty, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, odbędzie się w sobotę, 4 lutego 2017 r., konieczna wcześniejsza rejestracja.

Zdrowi i aktywni w ćwiczą w Sopocie

Chcesz być zdrowym? Marzysz, by mieć szczupłą, ale umięśnioną sylwetkę? Dla chętnych sopocian, bez względu na wiek i kondycję fizyczną, istnieje możliwość wyboru zajęć spośród jogi, fitnessu czy zumby. Wybierz dyscyplinę sportu, która Ci odpowiada i dołącz do grona zdrowych i aktywnych. Wszystkie zajęcia odbywają się w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci

Twoje dziecko nie lubi sportu? A może cierpi z powodu wad postawy? Skorzystaj z oferty szkoły tańca Havana Si w Gdyni i zgłoś je na bezpłatne zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w wieku 4-12 lat. Ćwiczenia rozpoczną się po feriach zimowych. Zapisy trwają. Liczba miejsc ograniczona.

Dzień Aktywnego Seniora w Gdyni

Gdyńskie Centrum Sportu z okazji przypadającego w dniach 21 i 22 stycznia Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprasza wszystkich chętnych na trzecią edycję Dnia Aktywnego Seniora. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 stycznia 2017 r. Wstęp – wolny.

Sopot zagra dla dzieci i seniorów

Młodzieżowy Dom Kultury Sopot, Scena Muzyczna Sopot oraz Miasto Sopot serdecznie zapraszają na 25 Finał WOŚP. Będzie czołg, będą wozy strażackie, będą koncerty, pokazy, licytacje i wiele innych atrakcji. W ramach 25 Finału, 15 stycznia 2017 r., w Sopocie będzie się działo!

Chemioterapia bez utraty włosów? W Gdyni jest na to sposób

Pacjenci poddawani chemioterapii w Gdyńskim Centrum Onkologii mogą skorzystać ze specjalnego czepka, dzięki któremu podczas agresywnego leczenia nie traci się włosów. Szpitale Wojewódzkie w Gdyni Sp. z o. o. kupiły aparat Paxman do chłodzenia głowy, który przeciwdziała wypadaniu włosów w trakcie terapii onkologicznej.

Gdańsk dla Orkiestry, czyli karnawał pomagania

Orkiestra zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. WOŚP po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej liczby szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii. Podczas koncertu na Targu Węglowym zagrają m.in. Brathanki, José Torres, Szymon Chodyniecki, Farba, Mitra, Łosoś, Taraban, Kipi Samba i inni.

Sercowe sprawy na wykładzie w Experymencie

Centrum Nauki Experyment w Gdyni w ramach cyklu „Wykłady z dowodem" zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące zdrowia. W niedzielę, 15 stycznia 2017 r. podczas otwartego wykładu „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca" dowiemy się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia. Poznamy, jakie działania i zasady zdrowego trybu życia są polecane przez światowych ekspertów w dziedzinie medycyny, kto znajduje się w grupie ryzyka oraz kiedy należy przeprowadzać badania profilaktyczne.

Harcerze grają z WOŚP!

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 15 stycznia 2017 r. w Gdańsku 49. Szczep z Hufca ZHP Wrzeszcz-Oliwa gra z WOŚP po raz 23., harcerze z Lęborka koordynują działalność wolontariuszy Orkiestry od początku, czyli po raz 25., a harcerze z Bytowa współorganizują sztab po raz trzeci. W województwie pomorskim harcerze aktywnie włączają się w pomoc dla noworodków i seniorów.

Aktywny trening w Gdyni na rzecz orkiestry

Podczas treningu ogólnorozwojowego na plaży miejskiej w Gdyni, w niedzielę, 15 stycznia 2017 r. odbędzie się zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wydarzenie zaprasza Big Yellow Foot Adventure Team.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lęborku

W Lęborku, 15 stycznia 2017 r. odbędzie się XXV Finał WOŚP. Ponad 150 wolontariuszy będzie kwestować na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. Od godz. 11 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych przy ul. Marcinkowskiego 1 rozpocznie się impreza integracyjna. Wystąpią miejscowe zespoły rockowe, dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek kulturalnych.

Śpiewający aktorzy dla WOŚP

Z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacja Pomysłodalnia i Teatr Wybrzeże zapraszają 15 stycznia 2017 r. na Scenę Kameralną w Sopocie na charytatywny koncert „Śpiewający aktorzy". Tegoroczna odsłona nosi tytuł „Dziwny jest ten świat". Wstęp – datek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Honorowy patronat nad koncertem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Senior z kartą może więcej

Poranna kawa z ciastem w przyjemnej gdyńskiej kawiarni, wizyta u kosmetyczki połączona z relaksacyjnym masażem, zaś wieczorem spektakl w teatrze. Brzmi atrakcyjnie? Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oferuje kartę Gdynia Senior Plus, która oferuje bogatą ofertę zniżek i promocji, by zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Karta przygotowana została dla osób, które ukończyły 60 lat.

Łeba gra dla dzieci i seniorów

Rybackie Centrum Kultury i Formacji Boleniec w Łebie stanie się miejscem tegorocznego, 25. już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 15 stycznia 2017 r., zbierane będą pieniądze na zakup urządzeń medycznych, które wspomogą oddziały ogólno pediatryczne i godna opiekę medyczną seniorów.