Aktualności

Pomorskie szpitale stawiają na poprawę jakości usług medycznych. Będą nad tym czuwali specjalni koordynatorzy

Zespół koordynatorów zajmie się m.in usprawnieniem obsługi pacjentów, podniesieniem poziomu bezpieczeństwa i zadowolenia z leczenia. Skupi się też na poprawie relacji pomiędzy personelem medycznym a chorym. Będzie również uświadamiał pacjentom jego prawa.

Ciągle powstają nowe środki. Są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jak przeciwdziałać dopalaczom?

Czym są dopalacze i jakie spustoszenie sieją w organizmie? O skutkach uzależnienia od środków zastępczych, profilaktyce i edukacji specjaliści rozmawiali podczas konferencji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Odbyła się 13 kwietnia 2018 r.

Bezpłatne badania, porady wizażystek, zajęcia sportowe i konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Sopockie Targi Seniora

Ten weekend w Sopocie będzie należał do seniorów. W Hali 100-lecia Sopotu 14 i 15 kwietnia odbędą się targi, podczas których będzie można przebadać się za darmo, wziąć udział w warsztatach tanecznych, zajęciach karate, pokazie mody i porozmawiać z dietetykami, kosmetyczkami, fizjoterapeutami czy farmaceutami.

Pięć sposobów na przezwyciężenie przesilenia wiosennego. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia ładujemy akumulatory [WYWIAD]

Dni są coraz dłuższe, później zapada zmierzch, a mimo to czujemy się zmęczeni, przygnębieni i nie mamy na nic ochoty. Czy to subiektywne odczucie, czy obiektywna przyczyna?

Tydzień dla serca. Za darmo i bez skierowania przebadaj się i sprawdź, czy nie jesteś chory

Badania EKG, ciśnienia, poziomu cukru to tylko niektóre z propozycji, jakie za darmo oferuje pacjentom Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku w poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r.

Szpitale Pomorskie świętują rok istnienia. Uroczysta gala i wyróżnienia dla pielęgniarek i położnych z czterech szpitali

Mija równo rok od powstania „Szpitali Pomorskich". Z tej okazji 3 kwietnia 2018 roku w Wejherowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość podsumowująca 12 miesięcy pracy w nowej strukturze.

Pacjentka ze Sławna zakażona wirusem grypy AH1N1 trafiła do szpitala w Słupsku

Kobieta była w siódmym miesiącu ciąży. Lekarze uratowali dziecko. Stan noworodka po reanimacji jest stabilny. Niewiadomo czy też jest zarażony wirusem AH1N1.

Chirurg, kardiolog, a może stomatolog. Dziś ostatni dzień głosowania na najlepszego lekarza Pomorza 2018

Korzystasz z pomocy świetnego specjalisty, uważasz, że warto go polecić? Jeszcze tylko do godziny 22 można wziąć udział w plebiscycie Hipokrates Pomorza 2018. O tym, kto otrzyma ten tytuł decydują zadowoleni pacjenci, czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego".

Zające z drewna, koszyki wielkanocne, kolorowe wieńce i biżuteria. Niepełnosprawni artyści pokazali swoje dzieła [GALERIA]

Świąteczne ozdoby wykonane przez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej mogą śmiało konkurować z pracami profesjonalistów. Co roku są prezentowane na kiermaszach charytatywnych. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na rehabilitację osób niepełnosprawnych, wakacyjne wyjazdy i wyjścia do kina.

Kosmetyczka i psycholog pomogą kobietom chorym na raka. Warsztaty w Wojewódzkim Centrum Onkologii

W trakcie chemioterapii straciłaś włosy i brwi? Chcesz znowu poczuć się kobieco? W poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r. weź udział w warsztatach organizowanych w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

Światowy Dzień Walki z Gruźlicą. Jaka jest sytuacja na Pomorzu?

24 marca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Gruźlicą. Został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia na pamiątkę odkrycia przez niemieckiego bakteriologa Roberta Kocha prątków wywołujących tę chorobę.

Wyremontowana chirurgia, nowy sprzęt oraz winda. Będą zmiany w bytowskim szpitalu

Wartość inwestycji to 6 mln zł. W głównym budynku Szpitala Powiatu Bytowskiego za trzy miesiące zostanie m.in. zamontowana nowa winda. Połączy izbę przyjęć z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii.