Aktualności

Lodowa pułapka im niestraszna. Strażacy ochotnicy doskonalili swoje umiejętności ratownicze [ZDJĘCIA]

Już po raz drugi na Jeziorze Darżyńskim niedaleko Potęgowa odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Wzięli w nich udział druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu słupskiego.

Absolwenci Wydziału Lekarskiego GUMedu najlepiej w kraju zdali egzamin. A którą lokatę zajęli dentyści?

Lekarze, którzy ukończyli studia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym więcej niż dwa lata temu zajęli pierwsze miejsce podczas wiosennej sesji egzaminacyjnej. Na ostatecznym zaliczeniu dobrze spisali się też dentyści.

Wyjątkowy prezent dla pacjentów onkologii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Darczyńca chce zachować anonimowość

Mieszkaniec Trójmiasta przekazał Szpitalowi im. PCK W Gdyni aparat Paxman. Tak zwany czepiec chłodzący powstrzymuje wypadanie włosów podczas chemioterapii. Urządzenie kosztuje ponad 100 tysięcy złotych.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W Polsce choruje ponad 1,5 mln osób. Czy depresję można wyleczyć? [WYWIAD]

Często jesteś smutny. Masz obniżony nastrój. Od dłuższego czasu nic Ciebie nie cieszy. Być może masz depresję? Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest w czołówce najczęściej występujących na świecie chorób. Częściej też chorują kobiety.

Czy przedawkowanie witaminy K jest groźne? Co należy wiedzieć, żeby właściwie ją wykorzystać? [WYWIAD]

Czy trzeba brać witaminę K? Do czego służy? Dlaczego noworodki otrzymują ją wkrótce po urodzeniu? Czemu jest tak ważna, kiedy długo goją się rany czy mamy siniaki nawet po niewielkim stłuczeniu.

„Pomorskie dla Zdrowia” jednym z najlepszych programów zdrowotnych w Polsce. Czy będzie na podium? Decyzja zależy też od Ciebie

Województwo pomorskie znalazło się w finale konkursu „Zdrowy Samorząd". Rada konkursowa spośród 160 zdrowotnych projektów wybrała 30 samorządowych inicjatyw, które skutecznie realizują zadania promocji zdrowia, edukacji prozdrowotnej i profilaktyki.

Czepkowanie w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. 100 absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa złożyło ślubowanie [GALERIA]

Białe czepki z czerwonym paskiem dostało 31 studentek i jeden student położnictwa. Takie z czarnym paskiem otrzymały 62 studentki i 6 studentów pielęgniarstwa. Natomiast studenci obu kierunków dostali przypinki w kształcie czepka. W czepkowaniu wzięli udział absolwenci III roku studiów stacjonarnych I stopnia.

Jak poprawić zdrowie Pomorzan, aktywizować seniorów? Konferencja w ramach konsultacji społecznych – edukacja, zdrowie, gospodarka

Wsparcie imigrantów i osób starszych na rynku pracy, ochrona zdrowia głównie w zakresie chorób cywilizacyjnych i profilaktyki, jak również profesjonalizacja przedsiębiorstw. To tylko niektóre ze zmian w Regionalnych Programach Strategicznych, jakie zaproponowano podczas konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych.

Życzenia z okazji Światowego Dnia Chorego

Światowy Dzień Chorego przypada 11 lutego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r., czyli w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża.

Wszystkiego, czego nie wiesz o ciąży, porodzie i pierwszych chwilach życia noworodka. Warsztaty o świadomym macierzyństwie

Jak przygotować się do porodu? Jak skompletować wyprawkę? Kiedy karmić dziecko? To tylko niektóre z pytań, z jakimi zmierzą się organizatorzy warsztatów dla przyszłych rodziców. Zajęcia odbędą się w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie w czwartek, 15 lutego 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Czy Pomorzu grozi afrykański pomór świń? Sanepid uspokaja: „to nie jest groźna dla ludzi choroba”

Mimo coraz bardziej rygorystycznych zasad higieny powadzonych w Polsce, wirus afrykańskiego pomoru świń jest coraz bliżej granicy naszego województwa. Dzieli nas tylko 40 km.

Dzień otwarty w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. 6,5 proc. przebadanych wymaga dalszej diagnostyki [PODSUMOWANIE]

153 badania i porady to bilans dnia otwartych drzwi w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Dziesięciu pacjentów dowiedziało się, że mają zmiany, które wymagają dalszego diagnozowania. Akcja odbyła się w sobotę w przeddzień Światowego Dnia Walki z Rakiem.