Aktualności

Mają mniej wartości odżywczych, gorzej smakują, ale je jemy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowalijkach! [WYWIAD]

Mogą być czerwone, amarantowe lub zielone – przyciągają wzrok, czasem pachną. Nowalijki, bo o nich mową, swoim wyglądem zachęcają do spożycia. Wady i zalety pierwszych w sezonie warzyw.

USG, mammografia i wizyta u lekarza w jednym budynku. Jak wyglądają poradnie w WCO w Gdańsku po remoncie?

Pacjenci Mamma Centrum nie będą musieli już przechodzić z jednego budynku do drugiego. Czekają na nich wyremontowane gabinety lekarskie i zabiegowe. Nowoczesny sprzęt medyczny, w tym pierwszy na Pomorzu tomograf 3 D.

Czy warto stosować preparaty odstraszające kleszcze i się szczepić? Niewidoczny gołym okiem intruz zaczyna atakować [PORADNIK]

Kleszcze atakują wiosną i jesienią. Przed nami długi, majowy weekend. Jest ciepło i słonecznie, chętnie spędzamy czas na powietrzu, w lasach i parkach. Jak uchronić się przed kleszczami, które wywołują wiele chorób? Czy warto siać panikę?

Dzień otwarty w Copernicus Mamma Centrum. W sobotę zadbaj o zdrowie

Ośrodek diagnozowania i leczenia chorób piersi Mamma Centrum zaprasza wszystkich chętnych w sobotę, 28 kwietnia 2018 r. do skorzystania z bezpłatnych badań.

Powołano grupę ekspertów, która będzie czuwać nad programem doskonalenia jakości w pomorskich szpitalach

Zespół specjalistów z podmiotów leczniczych, korporacji zawodów medycznych, administracji rządowej, organizacji pozarządowej i uczelni wyższych zajmie się m.in. monitorowaniem postępów z funkcjonowania programu.

Zrośnięte brwi czy twarz elfa – jak żyć z chorobami rzadkimi? Odpowiedź poznasz na konferencji [REJESTRACJA]

Jak się diagnozuje i leczy choroby rzadkie? Ilu pacjentów jest na Pomorzu? Jak wspierać rodziny z chorym dzieckiem? To tylko niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone na konferencji, która odbędzie się 15 maja 2018 r. Rejestracja trwa, a liczba miejsc ograniczona.

Lekarz ze szpitala na Zaspie ginekologiem roku. Zdobył największe uznanie wśród pacjentek

Doktor Marek Korożan ze Szpitala im. św. Wojciecha w Gdańsku, w rankingu przeprowadzonym przez redakcję „Dziennika Bałtyckiego", zdobył tytuł ginekologa roku.

Od ospy do wirusa brodawczaka ludzkiego. Europejski Tydzień Szczepień. Po co są szczepionki?

Od 23 do 29 kwietnia obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień. To inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia. Dlaczego warto się szczepić i czym jest wakcynologia?

Przychodnia stomatologiczna częścią Copernicusa. Lepsze warunki leczenia pacjentów [AKTUALIZACJA]

Paweł Orłowski: „Połączenie Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Gdańsku z Copernicusem to szansa na dalsze funkcjonowanie, modernizację i rozwój świadczeń zdrowotnych".

Wielka kwesta na rzecz podopiecznych pomorskich hospicjów zakończona. Zebrano ponad 630 tys. zł

100 tys. żonkili, 5 tys. wolontariuszy, występy orkiestry, bębniarzy, szczudlarzy, koncerty – tak wyglądały Pola Nadziei na Pomorzu. Akcja odbyła się w Pucku, Gdyni, Sopocie i Gdańsku.

Wolontariusze w żółtych koszulkach opanują ulice Pomorza. 22 kwietnia zakwitną Pola Nadziei

Żonkilowa sztafeta, parada samochodów i motocykli, nordic walking, mecz koszykówki, wspólne zdjęcie przy fontannie Neptuna to tegoroczne propozycje wydarzeń, w ramach których będzie można udzielić wsparcia pomorskim hospicjom. Żółty żonkil otrzymasz już 22 kwietnia 2018 r.

W Gdańsku będą szkolić chirurgów z całego świata. Copernicus dołączył do prestiżowego AO Spine Center

AO Spine Center, które powstało w ramach spółki Copernicus, to pierwszy certyfikowany ośrodek szkolenia w zakresie chirurgii kręgosłupa w Polsce i drugi w Europie Wschodniej. Certyfikat został przyznany na trzy lata. Ośrodek będzie opracowywał standardy leczenia chorób kręgosłupa opierając się na wiedzy ortopedycznej i neurochirurgicznej.