Aktualności

Od ospy do wirusa brodawczaka ludzkiego. Europejski Tydzień Szczepień. Po co są szczepionki?

Od 23 do 29 kwietnia obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień. To inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia. Dlaczego warto się szczepić i czym jest wakcynologia?

Przychodnia stomatologiczna częścią Copernicusa. Lepsze warunki leczenia pacjentów [AKTUALIZACJA]

Paweł Orłowski: „Połączenie Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Gdańsku z Copernicusem to szansa na dalsze funkcjonowanie, modernizację i rozwój świadczeń zdrowotnych".

Wielka kwesta na rzecz podopiecznych pomorskich hospicjów zakończona. Zebrano ponad 630 tys. zł

100 tys. żonkili, 5 tys. wolontariuszy, występy orkiestry, bębniarzy, szczudlarzy, koncerty – tak wyglądały Pola Nadziei na Pomorzu. Akcja odbyła się w Pucku, Gdyni, Sopocie i Gdańsku.

Wolontariusze w żółtych koszulkach opanują ulice Pomorza. 22 kwietnia zakwitną Pola Nadziei

Żonkilowa sztafeta, parada samochodów i motocykli, nordic walking, mecz koszykówki, wspólne zdjęcie przy fontannie Neptuna to tegoroczne propozycje wydarzeń, w ramach których będzie można udzielić wsparcia pomorskim hospicjom. Żółty żonkil otrzymasz już 22 kwietnia 2018 r.

W Gdańsku będą szkolić chirurgów z całego świata. Copernicus dołączył do prestiżowego AO Spine Center

AO Spine Center, które powstało w ramach spółki Copernicus, to pierwszy certyfikowany ośrodek szkolenia w zakresie chirurgii kręgosłupa w Polsce i drugi w Europie Wschodniej. Certyfikat został przyznany na trzy lata. Ośrodek będzie opracowywał standardy leczenia chorób kręgosłupa opierając się na wiedzy ortopedycznej i neurochirurgicznej.

Chcesz zszyć ranę, zobaczyć bakterie, a może się przebadać? Dzień otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Ponad 40 stoisk, oprowadzanie po laboratoriach badawczych oraz wykłady przybliżające zagadnienia medyczne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na młodzież. Dzień otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się w Collegium Biomedicum (CBM) oraz na terenie Wydziału Farmaceutycznego w piątek 20 kwietnia 2018 r.

Pomorskie szpitale stawiają na poprawę jakości usług medycznych. Będą nad tym czuwali specjalni koordynatorzy

Zespół koordynatorów zajmie się m.in usprawnieniem obsługi pacjentów, podniesieniem poziomu bezpieczeństwa i zadowolenia z leczenia. Skupi się też na poprawie relacji pomiędzy personelem medycznym a chorym. Będzie również uświadamiał pacjentom jego prawa.

Ciągle powstają nowe środki. Są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jak przeciwdziałać dopalaczom?

Czym są dopalacze i jakie spustoszenie sieją w organizmie? O skutkach uzależnienia od środków zastępczych, profilaktyce i edukacji specjaliści rozmawiali podczas konferencji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Odbyła się 13 kwietnia 2018 r.

Bezpłatne badania, porady wizażystek, zajęcia sportowe i konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Sopockie Targi Seniora

Ten weekend w Sopocie będzie należał do seniorów. W Hali 100-lecia Sopotu 14 i 15 kwietnia odbędą się targi, podczas których będzie można przebadać się za darmo, wziąć udział w warsztatach tanecznych, zajęciach karate, pokazie mody i porozmawiać z dietetykami, kosmetyczkami, fizjoterapeutami czy farmaceutami.

Pięć sposobów na przezwyciężenie przesilenia wiosennego. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia ładujemy akumulatory [WYWIAD]

Dni są coraz dłuższe, później zapada zmierzch, a mimo to czujemy się zmęczeni, przygnębieni i nie mamy na nic ochoty. Czy to subiektywne odczucie, czy obiektywna przyczyna?

Tydzień dla serca. Za darmo i bez skierowania przebadaj się i sprawdź, czy nie jesteś chory

Badania EKG, ciśnienia, poziomu cukru to tylko niektóre z propozycji, jakie za darmo oferuje pacjentom Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku w poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r.

Szpitale Pomorskie świętują rok istnienia. Uroczysta gala i wyróżnienia dla pielęgniarek i położnych z czterech szpitali

Mija równo rok od powstania „Szpitali Pomorskich". Z tej okazji 3 kwietnia 2018 roku w Wejherowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość podsumowująca 12 miesięcy pracy w nowej strukturze.