Aktualności

Będą szczepionki przeciwko pneumokokom dla pomorskich seniorów. To drugi tego typu program w kraju

Trzy tysiące osób powyżej 65 roku życia skorzysta z bezpłatnych szczepionek. Podpisano porozumienia o współfinansowanie zastrzyków. To pilotaż na Pomorzu i pierwszy program realizowany z powiatami.

W Wejherowie lekarze po raz pierwszy przeprowadzili zabiegi, które zmniejszą ryzyko wystąpienia udaru

Lekarze ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie przy wsparciu medyków ze Śląskiego Centrum Zdrowia przeprowadzili zabiegi u trzech pacjentów z migotaniem przedsionków. To pierwsze operacje zmniejszające ryzyko wystąpienia udaru mózgu.

Pomorskie dla Zdrowia przenosi się na plaże. Wakacyjna przychodnia stanie przy molo w Gdańsku-Brzeźnie

Dermatolog zbada znamiona, a onkolog odpowie na nurtujące pytania. Zobacz, co jeszcze czeka na korzystających z uroków wakacji na plaży w Gdańsku-Brzeźnie w niedzielę, 1 lipca 2018 r. Wszystkie badania i porady udzielane są bezpłatne.

Wyremontowana interna w Szpitalu im. św. Wincentego a Paulo w Gdyni. To dopiero początek zmian dla pacjentów

Sześć sal chorych z 22 łóżkami, nowe instalacje oraz m.in. kardiomonitory, defibrylatory i pompy infuzyjne. Tak po przebudowie wygląda oddział chorób wewnętrznych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Remont kosztował prawie 2,5 mln zł.

Chorym na raka można pomóc na wiele sposobów. Jednym z nich jest udział w OnkoRejsie Granicami Polski

Tras będzie 16, a każda po około 100 km. Uczestnicy maszerując, chcą pokazać, że nawet z rakiem można i trzeba żyć pięknie i aktywnie. W województwie pomorskim będą dwie trasy specjalne. OnkoRejs Granicami Polski rozpocznie się 24 czerwca 2018 r. i potrwa 7 dni.

Po Prabutach czas na Sopot. Letnie przychodnie przed Ergo Areną. Przyjdź i skorzystaj z bezpłatnych porad

Onkolodzy, reumatolodzy, ortopedzi będą czekać na wszystkich, którzy w niedzielę, 24 czerwca 2018 r. przyjdą na plac Dwóch Miast przed halę widowiskowo-sportową. Będzie też można skorzystać z takich zabiegów jak krioterapia miejscowa oraz naświetlanie lampą bioptron. A to nie koniec atrakcji w ramach akcji. Przyjdź i przekonaj się!

Kto i kiedy będzie korzystał ze szczepień przeciwko pneumokokom? To każdy wiedzieć powinien

Zakażenia pneumokokami. Czy naprawdę są tak niebezpieczne dla zdrowia? Czy szczepienie przeciwko nim pomoże ustrzec się przed częścią chorób oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania na inne. Spotkanie specjalistów na temat roli jednostek samorządu terytorialnego w profilaktyce chorób zakaźnych.

Selenia dokładnie i precyzyjnie zdiagnozuje pacjentki. Szpital Morski im. PCK w Gdyni ma nowy mammograf 3D

Bardziej precyzyjny i umożliwiający dokładną ocenę granic znalezionych zmian i ich precyzyjną lokalizację. Taki jest najnowszy mammograf 3D, który działa w gdyńskim szpitalu.

Pięć lat minęło. Jubileusz spółki Copernicus. Wyróżnienia dla pracowników i urodzinowy tort

Szpital im. Mikołaja Kopernika, Szpital św. Wojciecha oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii tworzą Copernicus Podmiot Leczniczy. Dołączy do nich też Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna. Od utworzenia spółki mija pięć lat.

„Małe wcale nie jest piękne”. Pięć lat Copernicusa podsumuje prezes zarządu Dariusz Kostrzewa

Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. powstał dokładnie 5 lat temu z połączenia Pomorskiego Centrum Traumatologii i Przychodni Rehabilitacyjnej przy ul. Dyrekcyjnej w Gdańsku. Akt założycielski podpisano w czerwcu. Spółka zaczęła działać 1 października 2013 r., a w kolejnych latach włączała w swoje szeregi kolejne jednostki.

Czy w województwie pomorskim pneumokoki są zagrożeniem? Konferencja samorządowa o chorobach zakaźnych

Priorytety zdrowotne w profilaktyce chorób zakaźnych, podsumowanie inicjatyw zdrowotnych w regionie oraz przedstawienie planów na przyszłość to tematy przewodnie spotkania, które odbędzie się w piątek 15 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Supertalenty w Medycynie przyznane. Tegorocznym zwycięzcą został profesor kardiologii z Gdańska

Pierwsze miejsce w konkursie Supertalenty w Medycynie 2018 zdobył prof. Miłosz Jaguszewski, kardiolog z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Plebiscyt promujący liderów młodego pokolenia lekarzy zorganizowała redakcja „Pulsu Medycyny".