Aktualności

W pomorskich szpitalach brakuje pielęgniarek i położnych. Jak zachęcić do pracy w zawodzie?

Wyższe pensje, mieszkania w pobliżu miejsca pracy, szkolenia i kursy zawodowe – to m.in. sposoby na zachęcenie pielęgniarek i położnych do pracy w pomorskich szpitalach. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja pracujących w tych zawodach w tzw. szpitalach marszałkowskich.

Prawie 400 tys. zł na przeciwdziałanie narkomanii i rozwiązywanie problemów alkoholowych dostaną cztery ośrodki na Pomorzu

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na programy terapeutyczne, warsztaty dla uzależnionych i ich rodzin, doposażenie sal oraz szkolenia personelu. Dofinansowanie z samorządu województwa pomorskiego trafi do Gdańska, Słupska i Starogardu Gdańskiego.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wejherowie po remoncie. Jest większy i lepiej wyposażony

Więcej łóżek na intensywnej terapii, dodatkowa sala zabiegowa, a także nowoczesne urządzenia m.in. do zewnętrznego masażu serca, ultrasonograf i aparat RTG. To tylko niektóre ze zmian, z jakich będą mogli skorzystać pacjenci wejherowskiego szpitala.

W Wejherowie będą wspierać kardiochirurgię. Powstała nowa fundacja, która kupi sprzęt i będzie promować zdrowy tryb życia

Lekarze i pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie założyli Fundację Kardiochirurgii Pomorskiej. Jej celem jest niesienie pomocy osobom ze schorzeniami kardiologicznymi.

Jesteś chory na raka lub ktoś z bliskich na niego choruje? Dowiedz się, jakie pokarmy są niezbędne

Co można, a czego nie powinno się jeść? Jak urozmaicać dietę osób chorych onkologicznie? To tylko niektóre z zagadnień, jakie będą poruszone podczas zajęć, które odbędą się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w czwartek, 17 maja 2018 r. Nie obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.

Mają mniej wartości odżywczych, gorzej smakują, ale je jemy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowalijkach! [WYWIAD]

Mogą być czerwone, amarantowe lub zielone – przyciągają wzrok, czasem pachną. Nowalijki, bo o nich mową, swoim wyglądem zachęcają do spożycia. Wady i zalety pierwszych w sezonie warzyw.

USG, mammografia i wizyta u lekarza w jednym budynku. Jak wyglądają poradnie w WCO w Gdańsku po remoncie?

Pacjenci Mamma Centrum nie będą musieli już przechodzić z jednego budynku do drugiego. Czekają na nich wyremontowane gabinety lekarskie i zabiegowe. Nowoczesny sprzęt medyczny, w tym pierwszy na Pomorzu tomograf 3 D.

Czy warto stosować preparaty odstraszające kleszcze i się szczepić? Niewidoczny gołym okiem intruz zaczyna atakować [PORADNIK]

Kleszcze atakują wiosną i jesienią. Przed nami długi, majowy weekend. Jest ciepło i słonecznie, chętnie spędzamy czas na powietrzu, w lasach i parkach. Jak uchronić się przed kleszczami, które wywołują wiele chorób? Czy warto siać panikę?

Dzień otwarty w Copernicus Mamma Centrum. W sobotę zadbaj o zdrowie

Ośrodek diagnozowania i leczenia chorób piersi Mamma Centrum zaprasza wszystkich chętnych w sobotę, 28 kwietnia 2018 r. do skorzystania z bezpłatnych badań.

Powołano grupę ekspertów, która będzie czuwać nad programem doskonalenia jakości w pomorskich szpitalach

Zespół specjalistów z podmiotów leczniczych, korporacji zawodów medycznych, administracji rządowej, organizacji pozarządowej i uczelni wyższych zajmie się m.in. monitorowaniem postępów z funkcjonowania programu.

Zrośnięte brwi czy twarz elfa – jak żyć z chorobami rzadkimi? Odpowiedź poznasz na konferencji [REJESTRACJA]

Jak się diagnozuje i leczy choroby rzadkie? Ilu pacjentów jest na Pomorzu? Jak wspierać rodziny z chorym dzieckiem? To tylko niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone na konferencji, która odbędzie się 15 maja 2018 r. Rejestracja trwa, a liczba miejsc ograniczona.

Lekarz ze szpitala na Zaspie ginekologiem roku. Zdobył największe uznanie wśród pacjentek

Doktor Marek Korożan ze Szpitala im. św. Wojciecha w Gdańsku, w rankingu przeprowadzonym przez redakcję „Dziennika Bałtyckiego", zdobył tytuł ginekologa roku.