Aktualności

Pacjentka miała nietypową zmianę w jelicie, usunięto ją w gdyńskim szpitalu. Chora jest już w domu

Lekarze ze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni wykonali tzw. zabieg endoskopowej mukozektomii. W ten sposób usunęli polipa z jelita grubego.

EKG i masaż bez kolejki, a także badania na obecność gronkowca i żółtaczkę. Pomorskie dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich

Letnia przychodnia tym razem zaprasza do Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 20 i 21 lipca 2019 r. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. Do tego badania EKG, ciśnienia tętniczego oraz spirometria.

Videomapping w Kościerzynie, czyli jak zachęcić do profilaktyki nowotworowej?

Na budynku Urzędu Miasta w Kościerzynie w sobotni wieczór, 20 lipca 2019 r. wyświetlane będą specjalne trójwymiarowe animacje. To część akcji Rzeczywistość zaskakuje promującej profilaktykę raka jelita grubego.

Kilka tysięcy osób otrzyma wsparcie w walce z groźną chorobą. Chodzi o program profilaktyki cukrzycy

Wczesna identyfikacja osób ze stanem przedcukrzycowym oraz chorych na cukrzycę, działania profilaktyczne oraz konsultacje lekarskie to m.in. założenia programu. Będzie realizowany do końca czerwca 2023 r., a jego wartość to ponad 3,3 mln zł.

Sześć dolegliwości, na jakie należy uważać podczas urlopu [PORADNIK WAKACYJNY]

Lato to czas błogiego lenistwa, wypoczynku nad morzem, w górach czy w bardziej egzotycznych okolicznościach przyrody. Jednak nie można zapomnieć o tym, że i w czasie wakacji mogą przydarzyć się choroby, które na dobre pokrzyżują plany urlopowe. Dlatego warto być ostrożnym, dbać o właściwą higienę, czy szczepić się. Jakie choroby mogą zepsuć urlop, jak się przed nimi uchronić? I co zrobić, jak już nam się przytrafią?

Prawie wszystko o macierzyństwie. Warsztaty Świadoma Mama w gdyńskim szpitalu

Spodziewacie się dziecka? Potrzebujesz fachowej wiedzy? Chcesz porozmawiać z lekarzem lub położną? Szukasz ciekawych produktów i nowości dla siebie lub dziecka? To tylko niektóre z zagadnień, na jakie odpowiedzi poznają uczestnicy zajęć, które odbędą się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w środę, 10 lipca 2019 r. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Pracodawco, zatrudniasz panie? Namów je do wykonania cytologii i wygraj! Druga edycja konkursu Mistrz Profilaktyki trwa

Pomorskie firmy do 31 października 2019 r. mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Jest to też okazja do promocji bezpłatnych badań profilaktycznych wśród pań.

Trwa głosowanie na inicjatywy społeczne. Najciekawsze projekty mają szansę zyskać 5 tys. złotych

Do 14 lipca 2019 r. Pomorzanie mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy". W województwie pomorskim szansę na wsparcie mają Fundacja Gdyński Most Nadziei, Stowarzyszenie Magnolia oraz Związek Stowarzyszeń Bank Żywności W Trójmieście.

Kontrola urzędników w szpitalu na Srebrzysku zakończona. Jakie są ustalenia?

Wzrost liczby pacjentów oraz brak rozwiązań systemowych to m. in. wyniki pierwszego etapu kontroli w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku, który został zakończony. Protokół dzisiaj, tj. 2 lipca, zostanie przekazany dyrekcji szpitala, która zgodnie z prawem, ma siedem dni od dnia otrzymania na ustosunkowanie się do ustaleń.

Co dalej ze szpitalem psychiatrycznym na Srebrzysku? Jest decyzja lekarzy

Lekarze pracujący w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku 1 lipca 2019 r. ogłosili decyzję. Dyżury na Izbie Przyjęć będą pełnić do końca lipca.

Miniinwazyjny zabieg endoskopowy w gdyńskim szpitalu. Pacjent czuje się dobrze

Lekarze z Pracowni Endoskopowej Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni wykonali nowatorski zabieg tzw. dyssekcji podśluzówkowej. W ten sposób usunęli zmiany nowotworowe z żołądka.

Informacja po spotkaniu w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku

W Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku 28 czerwca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie dotyczące trudnej sytuacji. Głównym tematem było rozwiązanie kryzysu, jaki nastąpił w świetle ostatnich wydarzeń. Chodziło też o wypracowanie odnowionej strategii rozwoju szpitala adekwatnie do szans i zagrożeń przy wsparciu właściciela, jakim jest samorząd województwa.