Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/eaef0691-5a5b-4067-83d9-939d6927e3ee.jpg Zdolni z Pomorza pod żaglami. Najlepsi uczniowie rozpoczęli obozy naukowe w Górkach Zachodnich w Gdańsku

Zdolni z Pomorza pod żaglami. Najlepsi uczniowie rozpoczęli obozy naukowe w Górkach Zachodnich w Gdańsku

Zdolni z Pomorza pod żaglami. Fot. Agnieszka Smugła / UMWP

W Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku 40 najzdolniejszych uczniów z województwa pomorskiego zaczęło tygodniowy obóz naukowy. Od poniedziałku 29 lipca 2019 roku młodzi ludzie pogłębiają wiedzę, zdobywają doświadczenia, nawiązują przyjaźnie i regenerują siły przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Łącznie w obozach weźmie udział 120 uczniów.

 

Zorganizowanie obozu dla młodzieży jest możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu.

 

Najlepsi z najlepszych

Letni obóz naukowy to forma wsparcia dla wybitnych uczniów uczestniczących w projekcie Zdolni z Pomorza. Podczas tygodniowego pobytu młodzież będzie miała zapewniony program naukowy i rekreacyjny, w tym wycieczki oraz zajęcia żeglarskie. W trzech turnusach weźmie udział 120 osób.

– Zaproszenie na obóz to duże wyróżnienie – mówi Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – W tej formie wypoczynku weźmie bowiem udział jedynie 6 proc. spośród ok. 2000 uczniów objętych wsparciem w ramach Zdolnych z Pomorza. By zakwalifikować się na jeden z trzech turnusów, młodzi ludzie musieli wykazać się dużą aktywnością w projekcie. Wśród wyróżnionych znajdują się laureaci oraz finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych, a także osoby, które uzyskały wysokie wyniki w Konkursie Projektów i w Pomorskiej Lidze Zadaniowej – tłumaczy Sarnowski.

Fot. Agnieszka Smugła / UMWP

Pierwsza 40-osobowa grupa uczniów przyjechała do Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich Gdańsku w poniedziałek 29 lipca 2019 roku. Kolejne turnusy zaczną się 5 i 12 sierpnia 2019 roku.

 

Zdolni z Pomorza to nowatorskie i unikalne w skali kraju przedsięwzięcie strategiczne Samorządu Województwa Pomorskiego, realizowane we współpracy z powiatami i pomorskimi uczelniami, a finansowane ze środków RPO WP 2014-2020. Jego celem jest zapewnienie szczególnie uzdolnionym uczniom pomorskich szkół wsparcia w osobistym rozwoju. Wsparcie udzielane jest uczniom posiadającym talenty zarówno w dziedzinie nauk ścisłych, jak i przyrodniczych czy kompetencji społecznych. Uczestnikami projektów Zdolni z Pomorza mogą stać się uczniowie szkół podstawowych (klasy VII-VIII) oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wykazujący szczególne uzdolnienia z takich przedmiotów, jak: matematyka, fizyka, informatyka, biologia, chemia, a także z obszarów związanych z kompetencjami społecznymi.

W skład tego przedsięwzięcia wchodzi 26 projektów realizowanych przez Samorząd Województwa Pomorskiego w partnerstwie z 19 powiatami oraz siedmioma pomorskimi uczelniami (Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska, Uniwersytet Morski, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych). Wartość wszystkich projektów opiewa na kwotę 27 264 862,49 zł.

Więcej o projekcie na stronie Zdolni z Pomorza.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.