Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zdobyli mistrzostwo Polski. Marszałek nagradza młodych hokeistów

Zdobyli mistrzostwo Polski. Marszałek nagradza młodych hokeistów

Marszałek Mieczysław Struk z drużyną Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 Gdańsk

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk na spotkaniu 24 kwietnia 2017 r. wręczył młodym sportowcom nagrody za zdobycie tytułu Mistrzów Polski Juniorów w hokeju na lodzie.

 

– Cieszę się, że mamy tak znakomitą reprezentację. Aż serce rośnie, że hokej na lodzie żyje w naszym regionie i osiąga świetne wyniki – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Młodzi panowie, którzy dzisiaj grają w juniorach, za chwilę zaczną grać w wyższych klasach i z pewnością będą sportowymi ambasadorami województwa pomorskiego. Życzę wszystkim chłopakom samych sukcesów!

– W przyszłym sezonie chcemy pokazać, że stać nas na jeszcze więcej – zaznacza Arkadiusz Bruliński, wiceprezes zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 Gdańsk. – Mam nadzieję, że i wychowanków gdańskiego klubu będzie jeszcze więcej. Zależy nam, aby perspektywie kilku najbliższych lat rozwijać dalej nasz projekt.

 

Pomorski Klub Hokejowy 2014 Gdańsk to drużyna prowadzona od 2016 r., w dużej mierze dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W 2017 r. drużyna awansowała do Finału Mistrzostw Polski Juniorów. W grupie półfinałowej zwyciężyli 8:4 z Podhalem Nowy Targ i 6:5 z Unią Oświęcim. W półfinale, po najbardziej zaciętym meczu tego turnieju, wygrali 3:2 z Polonią Bytom, a w finale bardzo wysoko, bo aż 7:0 pokonali Naprzód Janów. Dodatkowo na koniec mistrzostw wyróżniono zawodników pomorskiego klubu: Patryk Krężołek został wybrany najlepszym strzelcem, a Maciej Rybak najlepszym napastnikiem.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.