Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zbigniew Gach – Gach plays Bach

Zbigniew Gach – Gach plays Bach

Fot. Przemysław Gach

Naukę gry na organach rozpoczął w wieku 18 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie organów prof. Wiktora Włudyki. Z wynikiem bardzo dobrym ukończył studia na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. Ponadto jest absolwentem studiów w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej. Jest laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Słupska.

 

Celem projektu Gach plays Bach było nagranie płyty z muzyką organową Johanna Sebastiana Bacha na zabytkowym instrumencie w kościele pod wezwaniem świętego Jacka w Słupsku.

 

Zbigniew Gach – organy
* Piotr Gach – wiolonczela

 

Johann Sebastian Bach:

  • Fantasia G-dur BWV 572
  • Preludium i fuga a-moll BWV 543
  • Passacaglia c-moll BWV 582
  • Arioso BWV 156 *

Johann Sebastian Bach
Charles Gounod

  • Preludium C-dur / Ave Maria *