Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c63f62c4-878d-4c9c-85b0-876730e3f889.jpg Zawody w skokach przez przeszkody i jeździecki jarmark. Świąteczne atrakcje na sopockim hipodromie

Zawody w skokach przez przeszkody i jeździecki jarmark. Świąteczne atrakcje na sopockim hipodromie

Zawody jeździeckie JumpOff Hipodrom

Grudniowe zawody konne w Sopocie tradycyjnie rozgrywane będą w świątecznej atmosferze. W tym roku organizatorzy zapraszają też na jeździecki jarmark bożonarodzeniowy i wspólne ubieranie choinki. Wstęp na hipodrom jest bezpłatny.

 

Zawody jeździeckie na sopockim hipodromie to część trwającego od października 2017 r. do marca 2018 r. cyklu JumpOff. Ich uczestnicy przez cały sezon halowy zbierają punkty, które w finale przekładają się na odpowiedniej wysokości nagrody finansowe. Dzięki temu na sopockim parkurze można oglądać znanych zawodników na wysokiej klasy koniach, którzy przygotowują się do startów w rozgrywkach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie internetowej Hipodrom Sopot oraz na profilu Hipodromu na portalu Facebook.

 

Prezenty pod choinkę i konkurs przebierany

Grudniowym zawodom jeździeckim na sopockim Hipodromie towarzyszyć będzie jarmark świąteczny. Widzowie będą mogli podziwiać skoki przez przeszkody, a w przerwach konkursów odwiedzić stoiska usytuowane na hali nad widownią. Czekać tam będą na nich stoiska ze słodyczami, kawą i herbatą. Na jarmarku będzie też można kupić prezenty świąteczne z motywami jeździeckimi, w tym gadżety, kubki, pościel, a nawet biżuterię. W czasie imprezy zaplanowano wspólne ubieranie choinki.

Do tradycji należy organizowanie konkursu przebieranego. Zazwyczaj przebierają się zawodnicy, czasami jednak zdarza się, że również wierzchowce występują w specjalnych kostiumach. Sopocka publiczność do dziś wspomina niezwykłą pastereczkę na koniu przebranym za owcę. Także w tym roku zapowiada się, że konkurs będzie bardzo ciekawy i zabawny.

 

Występ pastereczki

Występ pastereczki podczas konkursu przebieranego. Mat. prasowy Hipodrom Sopot

 

JumpOff Hipodrom
Halowe zawody w skokach przez przeszkody

  • 16-17 grudnia 2017 r., sobota-niedziela, godz. 8.00-19.00
  • Hipodrom Sopot
  • Hala Pomarańczowa
  • ul. Polna 1
  • Sopot

 

Kolejne eliminacje cyklu JumpOff Hipodrom:
13-14 stycznia 2018 r., sobota-niedziela, godz. 8.00-19.00
3-4 lutego 2018 r., sobota-niedziela, godz. 8.00-19.00
17-18 lutego 2018 r., sobota-niedziela, godz. 8.00-19.00

 

Finał:
16-18 marca 2018 r., piątek-niedziela, godz. 8.00-19.00

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.