Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zawody łyżwiarstwa synchronicznego w Gdańsku. Zmagania tancerzy na lodzie będzie można oglądać w weekend

Zawody łyżwiarstwa synchronicznego w Gdańsku. Zmagania tancerzy na lodzie będzie można oglądać w weekend

Fot. facebook.com / Ice Fire Adult

Do Gdańska w weekend 18-19 stycznia 2020 roku zjadą się najlepsi łyżwiarze z całego świata. Podczas największych w Polsce zawodów łyżwiarstwa synchronicznego drużynowe układy zaprezentuje 56 drużyn z 11 krajów. W jednym zespole na lodzie tańczy zwyczajowo aż 16 zawodników.

 

Zawody odbędą się w hali Olivia w Gdańsku. Wstęp jest płatny dla publiczności, która podziwiać zmagania może w sobotę i niedzielę.

 

56 łyżwiarskich drużyn z całego świata

W Gdańsku odbędzie się czwarta edycja międzynarodowych zawodów Hevelius Cup. Liczba drużyn będzie rekordowa, bo udział zapowiedziało aż 56 zespołów z m.in. Polski, Rosji, Finlandii i Stanów Zjednoczonych. Łącznie łyżwiarze będą prezentować 11 krajów całego świata, a w każdej drużynie na lodzie tańczy przynajmniej 16 zawodników. Na pewno wystąpią także trójmiejskie zespoły, w tym m.in. Ice Fire Adult z Gdańska, który zdobył mistrzostwo Polski w grudniu 2019 roku podczas zawodów w Toruniu.

Publiczność będzie mogła podglądać zmagania i taniec na lodzie do muzyki w sobotę i niedzielę na lodowisku w hali Olivia.

4. Hevelius Cup 2020

  • 18 stycznia 2020, sobota, godz. 16.00-22.30
  • 19 stycznia 2020, niedziela, godz. 14.00-20.30
  • hala Olivia
  • al. Grunwaldzka 470
  • Gdańsk
  • bilety: 20-30 zł, 1-15 zł (ulgowe), bilety dostępne są na stronie GKS Stoczniowiec.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.