Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zajmują się chmurami informatycznymi i… kosmonautyką. Teraz otwierają swoje biuro w Gdańsku

Zajmują się chmurami informatycznymi i… kosmonautyką. Teraz otwierają swoje biuro w Gdańsku

Olivia Business Centre

Globalny dostawca technologii elektronicznych Arrow Electronics rozszerza swoją działalność w Polsce. Kolejny krok to nowe biuro w Gdańsku. Działania amerykańskiej firmy wspierane są przez inicjatywę Invest in Pomerania.

 

Firma Arrow z siedzibą w Denver (Colorado USA) jest jednym z największych dostawców technologii związanych z produktami komputerowymi i komponentami elektronicznymi na całym świecie. Ma ponad 465 oddziałów w przeszło 90 krajach.

Tworzy innowacyjne rozwiązania dla około 125 tys. wiodących producentów technologii elektronicznych stosowanych zarówno w domach, jak i w przedsiębiorstwach. Wspomaga klientów w takich dziedzinach, jak np. analityka biznesowa, chmury informatyczne, internet rzeczy, kosmonautyka i obronność.

 

Nowe możliwości rozwoju kariery

Arrow już od ponad 12 lat obecna jest w Polsce. Prowadzi swoje biura w Katowicach, Krakowie, Warszawie i Gdyni, a teraz otwiera nowe biuro w Gdańsku. Będzie się ono mieściło w kompleksie biurowym Olivia Business Centre.

– Region metropolitalny Gdańska rozwija się szybko i cieszymy się, że możemy być częścią tych zmian. Jeśli chodzi o nowe technologie i przyszłe rynki, Gdańsk jest jednym z najważniejszych ośrodków w Europie Wschodniej, co miało dla nas kluczowe znaczenie w wyborze tej lokalizacji – informuje Adam Stoch, wiceprezes Zarządu Arrow Services sp. z o.o.

Firma poszukiwać będzie osób do pracy w działach m.in. obsługi klienta, inżynierii, finansów, zasobów ludzkich oraz logistyki – łańcuchów dostaw.

– Arrow wzbogaci nasz region i rynek pracy o kolejne ciekawe propozycje i możliwości rozwoju kariery. Przyczyni się tym samym do rozbudowy sektora nowoczesnych usług dla biznesu, który zatrudnia obecnie na Pomorzu ponad 21 tys. osób i jest jednym z priorytetowych sektorów naszego regionu – podkreśla marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 

Od samego początku działania Arrow są wspierane przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności Agencję Rozwoju Pomorza i Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (investGda).

 

Logo Invest in Pomerania

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.