Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zaczytane maluchy do biblioteki. W Gdańsku świętujemy Światowy Dzień Książki Dziecięcej

Zaczytane maluchy do biblioteki. W Gdańsku świętujemy Światowy Dzień Książki Dziecięcej

Dziecko czyta książkę

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku 7 kwietnia będzie obchodzić urodziny Hansa Christiana Andersena. To też święto książek dla najmłodszych. Z tej okazji przygotowano turniej gry, pokazy iluzji i warsztaty plastyczne. Dzieci otrzymają też upominki.

 

Sobota to świetna okazja do odwiedzenia Biblioteki Manhattan. Poza zabawami dla dzieci, najmłodsi będą mogli włączyć się do akcji „Zaczytane maluchy” lub wziąć udział w projekcie „Portret Polaka”.

 

Mistrz bajek

Dzieci w sobotę w bibliotece będą mogły zmierzyć się z rówieśnikami w quzie wiedzy o bajkach „Mistrz bajek”. Gra ta została w całości zaprojektowana przez bibliotekarzy, a rysunki do niej wykonały dzieci. Poza tym będą do wyboru warsztaty plastyczne z ilustratorką Agnieszką Żelewską (obowiązują zapisy) oraz pokaz iluzji. Na koniec dnia dzieci zobaczą spektakl „Mała Syrenka”.

 

 

 

Darmowe portrety w bibliotece

Tego dnia w Bibliotece Manhattan będzie można również przyłączyć się do projektu „Portret Polaka”. W piątek w godzinach od 13 do 18 oraz w sobotę od 10 do 15 fotografka Aleksandra Maj wykona profesjonalne zdjęcia portretowe. Zdjęcia są całkowicie darmowe. Znajdą się w galerii „Portret Polaka” na Facebooku. Każdy uczestnik otrzyma mailem plik z fotografią w wysokiej rozdzielczości. Można więc nie tylko stać się częścią ciekawego projektu artystycznego, ale i zdobyć wartościową pamiątkę w postaci własnego portretu.

 

Nagrody dla najmłodszych czytelników i specjalna gala

Gdańska biblioteka w Manhattanie 7 kwietnia zainauguruje nowy projekt dla najmłodszych czytelników – „Zaczytane maluchy”. Każdemu dziecku, które nie ukończyło 6. roku życia, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w Gdańsku bibliotekarze wręczą pakiet startowy. Na pakiet składa się pierwsza Karta do kultury, paszport biblioteczny oraz siateczka na książki wypożyczane z biblioteki. W paszporcie jest mnóstwo zagadek i łamigłówek czytelniczych, a przy każdych kolejnych odwiedzinach czytelnicy będą zbierać pieczątki. Przy piątej wizycie otrzymają nagrodę – książkę napisaną i narysowaną przez bibliotekarzy. Przy dziesiątej wizycie „zaczytany maluch” otrzyma order czytelnika. Dla wszystkich dzieci, które zbiorą dziesięć pieczątek i odbiorą ordery, przygotujemy galę. Zorganizujemy ją w styczniu 2019 r. i będzie ona corocznym świętem najmłodszych czytelników biblioteki.

Udział w akcji „Zaczytane maluchy” jest darmowy. Aby założyć Kartę do kultury dziecku potrzebna będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Od 9 kwietnia (poniedziałek) pakiety startowe, wraz z kartą do kultury, będzie można odebrać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej i Biblioteki pod Żółwiem).

Więcej informacji o akcji i program Światowego Dnia Książki w Bibliotece Manhattan na stronie WiMBP w Gdańsku.

 

 

Światowy Dzień Książki Dziecięcej / „Zaczytane maluchy”

  • 7 kwietnia 2018 r., sobota godz. 10-15.00
  • Biblioteka Manhattan
  • al. Grunwaldzka 82
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.