Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zaczytaj się na wiosnę w Gdańsku. Poszukaj zaginionych książek.

Zaczytaj się na wiosnę w Gdańsku. Poszukaj zaginionych książek.

Rozłożone książki z lupą

Chcesz poczuć się jak Herkules Poirot? Chętnie czytasz? Lubisz zagadki kryminalne? Okazja do poszukiwania ukrytych książek będzie w Gdańsku 22-23 kwietnia 2017 r. To już trzecia edycja akcji Książka GO!

 

Chętni będą musieli znaleźć 60 nowości wydawniczych. Książka Go! to akcja poszukiwania książek, którą zainicjowała i zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Najbliższa, trzecia już edycja, odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Grać, żeby wygrać

Książka Go! to terenowa gra miejska, w której nagrodami dla najwytrwalszych są książki. W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do Internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod wydarzeniem facebookowym zdjęcie książki, którą odnaleźli. Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, że książka, na którą polowali, znalazła swojego właściciela. Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, organizatorzy planują przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach facebookowych i instagramowych akcję poszukiwania książek i oznaczą je hasztagiem #ksiazkaGO oraz #chodzedobiblioteki. Do wygrania będą nie tylko książki, ale też gadżety biblioteczne (kubki, koszulki, zakładki magnetyczne).Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną one ukryte będą opublikowane 22 kwietnia na Facebooku i Instagramie biblioteki publicznej w Gdańsku.

Autorzy poszukiwani

Wśród książek, które zostaną ukryte w Gdańsku znajdą się m.in. książki autorstwa Tess Gerritsen, Jacka Dehnela, Katarzyny Puzyńskiej, Janusza L. Wiśniewskiego, Małgorzaty Wardy, Michała Rusinka i wielu innych polskich i zagranicznych autorów.

Nowością tej edycji będzie możliwość zdobycia niektórych książek z autografami pisarzy, które do odnalezienia będą w edycji wieczornej. Podpowiedzi do lokalizacji książek z autografami opublikowane zostaną w sobotę, 22 kwietnia, o godz. 20.00.

Do promocji III edycji włączyli się również niektórzy autorzy ukrytych książek. Na kanale youtube.com biblioteki publicznej w Gdańsku dostępne są krótkie filmiki z udziałem np. Tess Gerritsen, Marie Tourell Søderberg czy Jacka Dehnela, którzy zapraszają za udziału w grze.

 

Książka Go!

  • 22-23 kwiernia 2017 r., sobota-niedziela
  • Gdańsk

Zobacz: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

 

 Ksiażka Go_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.