Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e6867cb3-fe9e-4a51-94d1-de4f4ef4eb7b.jpg Zachęcaj do bezpieczeństwa na drodze i wygraj nagrody. Konkursy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego dla szkół

Zachęcaj do bezpieczeństwa na drodze i wygraj nagrody. Konkursy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego dla szkół

Fot. mat. PORD

Nagraj film lub stwórz prace plastyczne zachęcające do bezpieczeństwa na drodze i wygraj nagrody dla swojej szkoły. Możesz również zgłosić uczniów z Twojej szkoły do programu Młody Kierowca i odbyć szkolenie na Autodromie w Pszczółkach.

 

Akcje edukacyjne potrwają do połowy marca.

 

Edukujemy młodzież

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego rusza z nowymi programami edukacyjnymi dla szkół. – Bezpieczeństwa na drogach trzeba uczyć od najmłodszych lat. Tylko w ten sposób nauczymy dobrych nawyków, które mogą uratować zdrowie i życie – mówi Roman Nowak, dyrektor PORD. Najnowsze akcje skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. –  W konkursach brać mogą udział szkoły i uczniowie z całego regionu – zaprasza dyrektor Nowak.

 

Konkurs dla kreatywnych

Uczniowie szkół podstawowych mogą wystartować w konkursie plastyczno-filmowym. – Wystarczy nagrać krótki film lub wykonać prace plastyczne, które będą propagować bezpieczne zachowania na drodze. Chodzi i o kierowców i o pieszych. – wyjaśnia Nowak. – Liczy się kreatywność i zaangażowanie uczniów – dodaje. Nagrodą dla najlepszych szkół będą zestawy odblasków, kamizelek i plansz edukacyjnych. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Prace konkursowe należy wysyłać do 13 marca 2020 r.

 

Młodzi kierowcy na Autodromie

Drugi realizowany przez PORD program skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. – W ramach programu Młody Kierowca uczniowie z 10 szkół z całego Pomorza zostaną zaproszeni na bezpłatne szkolenie w ODTJ Autodrom Pomorze – informuje dyrektor PORD. W programie szkolenia będzie między innymi jazda po płycie poślizgowej, testy sprawnościowe (m.in. badania na refleksomierzu) oraz symulator dachowania. Zgłoszenia można przesyłać do 19 lutego 2020 r.  Liczy się kolejność zgłoszeń.

Regulaminy konkursów oraz szczegółowe informacje i procedura aplikacyjna na stronie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku.  

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.