Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zabawa na Gradowym szlaku. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Hewelianum w Gdańsku

Zabawa na Gradowym szlaku. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Hewelianum w Gdańsku

Wystawa interaktywna „Łamigłówka"

Gra terenowa, quiz internetowy, zabawa edukacyjna… oraz atrakcyjne nagrody. Sprawdź, jak zmieniła się Góra Gradowa dzięki funduszom europejskim. Centrum Hewelianum w Gdańsku zaprasza w czwartek i piątek, 18-19 maja 2017 r.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

Gradowy szlak

W czwartek 18 maja, w godz. 10.00-15.00, odwiedzający Centrum Hewelianum będą mogli wziąć udział w grze „Gradowy szlak”. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie tablic pamiątkowych (oznaczonych flagami) w miejscach, w których zrealizowane zostały projekty dofinansowane z funduszy europejskich. Na wszystkich czekać będą różnorodne upominki, w tym bezpłatne zaproszenia do Centrum Hewelianum do wykorzystania do końca roku. Zgłoszenia chętnych do udziału w grze przyjmowane będą w pobliżu recepcji Centrum Hewelianum, w budynku Koszar Schronowych, gdzie otrzymają oni kartę uczestnika, mapę oraz poznają szczegóły gry.

 

Wygraj z Europą

Zaproszenia na wystawy Centrum Hewelianum będzie można również wygrać wchodząc 18 maja na fanpage na portalu społecznościowym Facebook. Zostanie tam opublikowany quiz internetowy „Wygraj z Europą”.

 

Koło fortuny

W piątek 19 maja w godz. 10.00-15.00, Centrum Hewelianum zaprasza do udziału w zabawie edukacyjnej „Koło fortuny”. Jej uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, odpowiadając na wylosowane pytania. Na zwycięzców zabawy czekać będą atrakcyjne nagrody. Zabawa odbędzie się w budynku Koszar Schronowych, obok recepcji Centrum Hewelianum.

 

– Centrum Hewelianum od wielu lat rozwija się dzięki wsparciu środków pochodzących z funduszy europejskich. Dzięki nim udało się stworzyć cztery stałe wystawy interaktywne, dedykowaną przestrzeń dla dzieci, zaawansowaną technologicznie pracownię naukowo-dydaktyczną dla szkół wyższych oraz bezpłatną wystawę multimedialną opowiadająca burzliwe dzieje terenu, który zajmuje Centrum Hewelianum. W ramach projektów nie tylko odnowiono zabytkowe budynki, ale także zrewitalizowano znaczną część parku – mówi Ewa Jodko-Bronk, kierownik Działu Funduszy Europejskich i Administracji Centrum Hewelianum. – Gorąco zachęcamy, aby z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich poznać samemu rezultat tej niezwykłej przemiany i odwiedzić to unikatowe w swoim charakterze gdańskie centrum nauki!

 

Realizację projektu pn. „Centrum Hewelianum. Budowa kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego w Gdańsku. Etap I B” rozpoczęto w 2010 r., a zakończono cztery lata później. Był to kolejny etap tworzenia Centrum Hewelianum na terenie Fortu Grodzisko. W jego ramach zrewitalizowano i zaadoptowano na cele edukacyjno-ekspozycyjne cztery historyczne budynki: Koszary Schronowe, Baterię Moździerzy wraz z Poterną oraz Laboratorium Amunicyjne nr 31. Dodatkowo uporządkowano i zagospodarowano centralny plac Fortu – Majdan, który przystosowano do organizacji imprez masowych, takich jak widowiska historyczne czy pikniki naukowe. Projekt został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt realizacji wyniósł prawie 13,2 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 7,6 mln zł.

 

Hewelianum w Unii Europejskiej

  • 18 maja, czwartek, godz. 10.00-15.00
  • gra „Gradowy szlak”

  • 19 maja, piątek, godz. 10.00-15.00
  • zabawa edukacyjna „Koło fortuny”

  • Centrum Hewelianum
  • ul. Gradowa 6
  • Gdańsk

Po zakupieniu biletu wstępu będzie można również w tych dniach odwiedzić interaktywne wystawy Centrum Hewelianum.

 

Zobacz: Centrum Hewelianum

Facebook

Więcej na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

 

Teren Centrum Hewelianum

Fot. Centrum Hewelianum

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.