Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zabawa na Gradowym szlaku. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Hewelianum w Gdańsku

Zabawa na Gradowym szlaku. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Hewelianum w Gdańsku

Wystawa interaktywna „Łamigłówka"

Gra terenowa, quiz internetowy, zabawa edukacyjna… oraz atrakcyjne nagrody. Sprawdź, jak zmieniła się Góra Gradowa dzięki funduszom europejskim. Centrum Hewelianum w Gdańsku zaprasza w czwartek i piątek, 18-19 maja 2017 r.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

Gradowy szlak

W czwartek 18 maja, w godz. 10.00-15.00, odwiedzający Centrum Hewelianum będą mogli wziąć udział w grze „Gradowy szlak”. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie tablic pamiątkowych (oznaczonych flagami) w miejscach, w których zrealizowane zostały projekty dofinansowane z funduszy europejskich. Na wszystkich czekać będą różnorodne upominki, w tym bezpłatne zaproszenia do Centrum Hewelianum do wykorzystania do końca roku. Zgłoszenia chętnych do udziału w grze przyjmowane będą w pobliżu recepcji Centrum Hewelianum, w budynku Koszar Schronowych, gdzie otrzymają oni kartę uczestnika, mapę oraz poznają szczegóły gry.

 

Wygraj z Europą

Zaproszenia na wystawy Centrum Hewelianum będzie można również wygrać wchodząc 18 maja na fanpage na portalu społecznościowym Facebook. Zostanie tam opublikowany quiz internetowy „Wygraj z Europą”.

 

Koło fortuny

W piątek 19 maja w godz. 10.00-15.00, Centrum Hewelianum zaprasza do udziału w zabawie edukacyjnej „Koło fortuny”. Jej uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, odpowiadając na wylosowane pytania. Na zwycięzców zabawy czekać będą atrakcyjne nagrody. Zabawa odbędzie się w budynku Koszar Schronowych, obok recepcji Centrum Hewelianum.

 

– Centrum Hewelianum od wielu lat rozwija się dzięki wsparciu środków pochodzących z funduszy europejskich. Dzięki nim udało się stworzyć cztery stałe wystawy interaktywne, dedykowaną przestrzeń dla dzieci, zaawansowaną technologicznie pracownię naukowo-dydaktyczną dla szkół wyższych oraz bezpłatną wystawę multimedialną opowiadająca burzliwe dzieje terenu, który zajmuje Centrum Hewelianum. W ramach projektów nie tylko odnowiono zabytkowe budynki, ale także zrewitalizowano znaczną część parku – mówi Ewa Jodko-Bronk, kierownik Działu Funduszy Europejskich i Administracji Centrum Hewelianum. – Gorąco zachęcamy, aby z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich poznać samemu rezultat tej niezwykłej przemiany i odwiedzić to unikatowe w swoim charakterze gdańskie centrum nauki!

 

Realizację projektu pn. „Centrum Hewelianum. Budowa kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego w Gdańsku. Etap I B” rozpoczęto w 2010 r., a zakończono cztery lata później. Był to kolejny etap tworzenia Centrum Hewelianum na terenie Fortu Grodzisko. W jego ramach zrewitalizowano i zaadoptowano na cele edukacyjno-ekspozycyjne cztery historyczne budynki: Koszary Schronowe, Baterię Moździerzy wraz z Poterną oraz Laboratorium Amunicyjne nr 31. Dodatkowo uporządkowano i zagospodarowano centralny plac Fortu – Majdan, który przystosowano do organizacji imprez masowych, takich jak widowiska historyczne czy pikniki naukowe. Projekt został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt realizacji wyniósł prawie 13,2 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 7,6 mln zł.

 

Hewelianum w Unii Europejskiej

  • 18 maja, czwartek, godz. 10.00-15.00
  • gra „Gradowy szlak”

  • 19 maja, piątek, godz. 10.00-15.00
  • zabawa edukacyjna „Koło fortuny”

  • Centrum Hewelianum
  • ul. Gradowa 6
  • Gdańsk

Po zakupieniu biletu wstępu będzie można również w tych dniach odwiedzić interaktywne wystawy Centrum Hewelianum.

 

Zobacz: Centrum Hewelianum

Facebook

Więcej na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

 

Teren Centrum Hewelianum

Fot. Centrum Hewelianum

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.