Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Za nami wielka parada Mikołajów na motocyklach. Zebrali pieniądze na 12 tysięcy obiadów dla dzieci [ZDJĘCIA]

Za nami wielka parada Mikołajów na motocyklach. Zebrali pieniądze na 12 tysięcy obiadów dla dzieci [ZDJĘCIA]

Mikołaje na motocyklach 2018

W niedzielę 2 grudnia 2018 r. przebrani za Mikołaje motocykliści przejechali z Gdyni do Gdańska. Każdy z nich kupił symboliczną cegiełkę, były licytacje i zbiórka pieniędzy. Razem zebrali ponad 53 tys. zł. Wszystko dla potrzebujących dzieci, które dostaną mikołajkowe upominki i będą miały zapewnione obiady w placówkach szkolno-wychowawczych.

 

Trasa charytatywnej parady miała około 26 km. Organizatorem imprezy było tradycyjnie Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe, które wspiera 14 placówek z całego województwa. Dzięki zebranej kwocie będzie mogło kupić około 12 tys. obiadów dla najbiedniejszych wychowanków ośrodków.

 

Motomikołaje z dobrym sercem

Mikołaje na motocyklach to największa w Polsce i bardzo widowiskowa parada. W tym roku wzięło w niej udział ponad 1600 uczestników i 1250 maszyn: motocykli, kładów, skuterów, a nawet samodzielnie skonstruowanych pojazdów. – Ze sprzedaży cegiełek przed paradą udało się nam zebrać prawie 30 tys. zł, a na starcie dodatkowo prawie 23 tys. zł – mówi Dorota Świeżawska, wiceprezes Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego. – Dzięki tym pieniądzom zapłacimy za obiady dla najbiedniejszych wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Między innymi z Wejherowa, Człuchowa, Tczewa czy Pucka – wyjaśnia.

 

Prezenty dla dzieci z domów dziecka

Jednak Mikołaje na motocyklach to nie tylko wielka miejska parada. Zaraz po przejeździe część motocyklistów pojechała do szpitali i domów dziecka ze świątecznymi upominkami. Odwiedzili m.in. szpital na Zaspie i Szpital im. M. Kopernika, Szpital Dziecięcy Polanki, hospicja w Gdańsku i Gdyni oraz domy dziecka. – Przed paradą zbieraliśmy pieniądze, które przeznaczyliśmy na upominki dla dzieci ze szpitali, domów dziecka i hospicjów – mówi Dorota Świeżawska. – Wręczyliśmy maluchom 500 paczek ze słodyczami, a dla najmłodszych mieliśmy przygotowane gryzaki. Dzieci jak zwykle z niecierpliwością czekały na nas i chętnie wsiadały na nasze maszyny – dodaje.

 

Mikołaje jeżdżą przez cały rok

W ramach akcji Mikołaje na motocyklach udało się też uzyskać dodatkowo ponad 30 tys. zł od sponsorów. Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe przeznaczy je na liczne imprezy, które organizuje dla dzieci w ciągu roku. – Odwiedzamy dzieci w szpitalach i domach dziecka na Wielkanoc, wiosną i latem organizujemy festyny, teatrzyki, wspólne grille i mecze piłki nożnej „Motocykliści kontra dzieci” – wymienia Dorota Świeżawska. – Dzięki dodatkowym środkom będziemy przygotowywać coraz więcej takich akcji. Kupimy dla dzieci hulajnogi czy trampoliny, na które domy dziecka najczęściej nie mogą sobie pozwolić – tłumaczy.

Kolejna, 17. już edycja akcji Mikołaje na motocyklach już w przyszłym roku – tradycyjnie w pierwszą niedzielę grudnia.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.