Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z Trójmiasta na Hel w niecałe dwie godziny. Intercity uruchamia wakacyjne pociągi nad morze

Z Trójmiasta na Hel w niecałe dwie godziny. Intercity uruchamia wakacyjne pociągi nad morze

Pociąg Pendolino

Hel, Łeba i Ustka. To właśnie tam dojedziemy pociągami Intercity. Zobacz rozkład jazdy sezonowych połączeń.

 

Jak co roku do nadbałtyckich kurortów dojadą liczne pociągi z różnych zakątków kraju. Będą kursować przez całe wakacje, od 24 czerwca do 31 sierpnia 2017 r.

 

Z całej Polski do Helu

Do Helu będzie jeździło dziewięć dodatkowych pociągów PKP Intercity. Najciekawszym będzie TLK Mierzeja, który bezpośrednio połączy Półwysep Helski z Przemyślem i Terespolem. Blisko tysiąckilometrową trasę na Podkarpacie pociąg pokona w około 16 godzin. Skład wyruszy z Helu o 21.39 i po drodze zatrzyma się między innymi w Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Tarnobrzegu i Rzeszowie. Podróż zakończy się w Przemyślu o 14.12 Wagony jadące do Terespola zostaną odłączone w Łukowie i przez Białą Podlaską, do stacji końcowej dotrą o 8.59. W drogę nad morze TLK Mierzeja wyruszy o 14.45 z Przemyśla, a z Terespola o 19.18. Przyjazd do Helu jest przewidziany o 7.09. Pociąg TLK Sudety połączy Hel z Dolnym Śląskiem. Skład wyjedzie z Helu o 19.59. Zatrzyma się na takich stacjach jak Bydgoszcz, Poznań, Ostrów Wielkopolski i Oleśnica. Na główny dolnośląski dworzec pociąg wjedzie o 6.16. Podróż na północ rozpocznie się o 22.47, aby zakończyć się o 8.30. Nad morze przyjadą też pociągi TLK Artus z Katowic i Wrocławia, TLK Ustronie z Krakowa, Kielc i Radomia oraz TLK Wydmy z Katowic i Łodzi.  Dla bardziej wymagających klientów PKP Intercity zapewni skład kategorii EIC. Będzie to dzienny pociąg Jantar z Warszawy. Podróż w klimatyzowanych wagonach zajmie niecałe 6 godzin. Skład wyjedzie z Warszawy o 7.39 i do Helu dojedzie o 12.36. W drogę powrotną wyruszy o 15.04 i na stołecznym dworcu zachodnim zatrzyma się o 20.40.

 

Słowińskie Wydmy

Tak jak w każde wakacje, tak i w tym roku bezpośrednie pociągi dojadą na Wybrzeże Słowińskie. Stacja Łeba będzie ostatnim przystankiem dla trzech pociągów. Pierwszy z nich to TLK Łebsko będzie odjeżdżał z Wrocławia o godz. 21.26. Pojedzie trasą kolei nadodrzańskiej przez Głogów, Zieloną Górę, Szczecin, Białogard, Kołobrzeg, Koszalin. Podróż zakończy o 8.24. Wyjazd na południe zaplanowany jest o 20.10.  Będzie to pierwszy w historii bezpośredni pociąg pomiędzy Łebą a Kołobrzegiem. Połączenie z Katowicami i Łodzią zapewni TLK Wydmy. Podróż ze Śląska zacznie się 21.02, a zakończy o 10.25. W drogę powrotną TLK Wydmy wyjedzie o 21.04 i do Katowic dojedzie o 9.02. Kolej zapewni tez dzienne połączenie z Warszawą. Będzie to TLK Delfin. Z Warszawy pociąg wyjedzie o 6.36 i po 7 godzinach, o 13.56 wjedzie na dworzec w Łebie. W drogę powrotną wyruszy o 14.22 aby na dworzec zachodni w stolicy przyjechać o 21.39.

 

Korsarzem do Ustki

Do Ustki dojadą dwa wakacyjne pociągi. Nocny pociąg TLK Korsarz ze stacji początkowej w Krakowie wyruszy o 21.02. Zatrzymując się po drodze między innymi w Katowicach, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu i Pile o godzinie 9.50 dojedzie do Ustki. Z przyczyn technicznych, w drodze do Krakowa pociąg rozpoczynać będzie bieg nie w Ustce, ale w Słupsku. Odjazd ze stacji Słupsk zaplanowano na 21.31 a przyjazd do stolicy Małopolski o 9.37. Drugim pociągiem TLK w Ustce będzie Gwarek, który będzie kursował do Katowic.

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy pociągów na stronie przewoźnika PKP Intercity

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.