Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z tego ucieszą się i dzieci, i starsi. Nowe boisko sportowe w Łebieńskiej Hucie otwarte

Z tego ucieszą się i dzieci, i starsi. Nowe boisko sportowe w Łebieńskiej Hucie otwarte

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska w Łebieńskiej Hucie

Jest ogrodzone i oświetlone. Zupełnie nowe boisko w Łebieńskiej Hucie już jest gotowe. Od dziś dzieciaki z gminy Szemud mogą rozwijać swoje sportowe umiejętności.

 

W otwarciu boiska 25 lipca 2019 r. uczestniczył wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski.

 

Wielofunkcyjne boisko

Boisko zostało wybudowane przy miejscowej szkole podstawowej. To wielofunkcyjny obiekt, o poliuretanowej nawierzchni, pozwalający na rozgrywanie różnych dyscyplin sportowych. Boisko ma wymiary 23×44 m i jest ogrodzone. Zainstalowane zostało oświetlenie, dzięki któremu boisko będzie dostępne również wieczorami. Wykonane zostały też chodniki oraz miejsca parkingowe. Przy boisku powstały elementy dydaktyczne, promujące walory przyrodnicze i kulturowe Szemudu oraz okolic. Otwarciu sportowego obiektu towarzyszył występ uczniów ze szkoły podstawowej. Był między innymi pokaz sztuk walki.

 

Tak działa LEADER

Budowa boiska kosztowała ponad 950 tys. zł. Z tej kwoty ok. 458 tys. zł pochodziło z dofinansowania przyznanego przez samorząd województwa pomorskiego w ramach podejścia LEADER. To opierająca się na Lokalnych Grupach Działania inicjatywa, która wspiera projekty realizowane przez lokalne społeczności. W ramach tej inicjatywy, ze źródeł Unii Europejskiej, dofinansowywane są między innym takie małe projekty, jak właśnie boiska sportowe.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.