Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z Rumi Janowa do Lublina przez Częstochowę. Trzech przewoźników i jeden bilet. Pakiet Podróżnika już w sprzedaży

Z Rumi Janowa do Lublina przez Częstochowę. Trzech przewoźników i jeden bilet. Pakiet Podróżnika już w sprzedaży

Tablica z odjazdami pociągów

PKP SKM w Trójmieście, PKP Intercity oraz Polregio wprowadzają do sprzedaży wspólny bilet. Teraz jego zakup będzie łatwiejszy, a podróż może być tańsza.

 

Bilet będzie dostępny w kasach SKM, IC i Polregio od najbliższego poniedziałku, 11 września 2017 r.

 

Jeden blankiet

Do tej pory każdy z przewoźników stosował swoje bilety. Teraz, po wielu latach prac, zniknie uciążliwa konieczność stania w kolejkach do kilku kas. Już od najbliższego poniedziałku, 11 września 2017 r. podróżny jadący na przykład z Rumi Janowa do Krakowa, w kasie trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej dostanie jeden blankiet na całe połączenie z uwzględnieniem wszystkich przewoźników.

 

Będzie (nieznacznie) taniej

Dzięki zastosowaniu jednego blankietu, niektóre podróże koleją powinny być trochę tańsze. Każdy z przewoźników stosuje taryfy oparte na liczbie przejechanych kilometrów. To się nie zmieni. Zmieni się jednak sposób liczenia odległości. Na przykład, przy połączeniu Polregio + PKP IC + Polregio kilometry przejechane w pociągu osobowym będą się sumować. A im kilometrów więcej, tym tańszy jest przejazd. W ramach wspólnego biletu będą honorowane wszystkie ulgi handlowe i ustawowe.

 

Co dalej ze wspólnym biletem?

Prace w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa cały czas trwają. Następnym celem ma być włączenie do współpracy kolejnych przewoźników kolejowych w Polsce. Dyskutowana jest również kwestia zmiany taryf wszystkich przewoźników tak, aby przejechane kilometry liczone były łącznie.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.