Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z Polski do Belgii. III Łebski Rajd Rowerowy do Jodoigne

Z Polski do Belgii. III Łebski Rajd Rowerowy do Jodoigne

Uczestnicy rajdu z Łeby do Jodoigne

Rowerowy przejazd do partnerskiego miasta w Belgii, charytatywna zbiórka środków dla chorego na mukowiscydozę dziecka oraz promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Łeby to główne cele wyprawy. Rajd odbędzie się od 3 do 13 maja 2017 r.

 

Po malowniczych terenach Niemiec i Belgii odbędzie się, już po raz trzeci, rajd rowerowy zorganizowany przez Łebę do belgijskiego Jodoigne. Partnerem wydarzenia będzie również Nowa Wieś Lęborska. Gościnnie cykliści odwiedzą także Hohnstorf i Parlament Europejski w Brukseli.

Uczestnicy rajdu codziennie będą pokonywać ok. 150 km. W wydarzeniu weźmie udział 7 osób (4 osoby z Łeby oraz 3 osoby z Nowej Wsi Lęborskiej).

 

Rajd z przesłaniem

Hasło przewodnie rajdu brzmi „Trzeźwo patrzę – trzeźwo jadę”. Jest to akcja nastawionana profilaktykę uzależnień. Popularyzuje wiedzę na temat problemów, jakie niesie uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazuje alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego – czynnie z rodziną bądź ze znajomymi. Jest to też ukazanie młodemu pokoleniu, jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc.  

Tegoroczna akcja będzie miała też przesłanie charytatywne. Każdy przejechany przez uczestnika rajdu kilometr będzie przeliczony na pieniądze, które zostaną przekazane na leczenie chorego na mukowiscydozę 6-letniego Franciszka Kowalczyka.  

Trzecim elementem jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego, w którym  znajdują się jedyne w Europie ruchome wydmy.

Codzienna fotorelacja będzie zamieszczana na stronie internetowej Łeby.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.