Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z nurtem Wdy – Gmina Kaliska

Z nurtem Wdy – Gmina Kaliska

Kiedy skończy się już ten trudny dla wszystkich czas epidemii i będziemy już mogli wyjść bezpiecznie z domu, zapraszamy Was na nowo wybudowane przystanie kajakowe. Teraz jest dobry moment na zaplanowanie sobie trasy spływów kajakowych… a w województwie pomorskim ich przecież nie brakuje!
A tymczasem ZOSTAŃ W DOMU – ZAPLANUJ URLOP / WYPOCZYNEK

Na nowej przystani Kajakowej w miejscowości Czubek, turyści mają do dyspozycji m. in. wygodny pomost, wiaty oraz toaletę w formie TOI TOI.  Okolica przystani jest zjawiskowa. Kajakarzom chcącym odpocząć od wiosłowania polecamy przebieżki i spacery leśne.

Wda należy do najbardziej popularnych rzek wśród kajakarzy.  Nadaje się ona idealnie dla osób początkujących – zaczynających swoją przygodę z kajakiem,  jak również dla tych którzy nie jedną godzinę spędzili z wiosłem w ręku. 
 
Wda charakteryzuje się znaczną szerokością, brakiem trudnych do pokonania przeszkód oraz przeważnie wolnym lub umiarkowanie szybkim nurtem (górny odcinek rzeki).  Na szlaku rzeki Wdy położone są Wdzydzki i Wdecki Park Krajobrazowy oraz liczne atrakcje turystyczne.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.