Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z motyką na bulwy… i topinambur. Tradycyjne wykopki w Kaszubskim Parku Etnograficznym

Z motyką na bulwy… i topinambur. Tradycyjne wykopki w Kaszubskim Parku Etnograficznym

Pieczenie ziemniaków w ognisku

Zapach pieczonych w ognisku ziemniaków unosić się będzie w sobotę i niedzielę, 23-24 września 2017 r., nad skansenem we Wdzydzach Kiszewskich. Początek jesieni to okazja do świętowania zbiorów tego popularnego warzywa.

 

Impreza we Wdzydzach ma przybliżyć historię uprawy ziemniaka. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w dawnych zajęciach gospodarskich i pracach na polu: wykopkach, orce, bronowaniu pól i obsiewaniu zagonów. Natomiast na dzieci czekać będzie „gorący kartofelek”, czyli konkursy, gry i zabawy z muzyką przy ognisku.

Przewidziana jest również degustacja potraw z kartofla i topinamburu, czyli korzenia słonecznika bulwiastego. Do spróbowania będzie m.in. kartoflanka, „baba” ziemniaczana, „golce” (kluski ziemniaczane) czy „pulki” ze śledziem (ziemniaki w mundurkach ze śledziem w śmietanie), przygotowane przez kucharzy z karczmy Zagość oraz panie z kół gospodyń wiejskich.

Na targu produktów pochodzenia naturalnego sprzedawane będą owoce i warzywa, przetwory, nalewki, soki, miody oraz produkty pszczelarskie. Towarzyszyć temu będzie prezentacja różnych gatunków roślin bulwiastych. W ramach imprezy zaplanowano także kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.

 

Z motyką na bulwy

  • 23-24 września 2017 r., sobota-niedziela, godz. 9.00-17.00
  • Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich
  • ul. Teodory i Izydora Gulgowskich 68
  • Wdzydze Kiszewskie

 

Z motyką na bulwy - plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.