Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z książką na imprezę? Na terenie 100czni w Gdańsku stanął specjalny kontener z literaturą

Z książką na imprezę? Na terenie 100czni w Gdańsku stanął specjalny kontener z literaturą

BookRoom Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na 100czni. Fot. WiMBP

BookRoom to akcja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gdańsku. Do końca września 2019 roku na terenie 100czni będzie działał kontener z literaturą przeznaczoną do bookcrossingu, czyli bezpłatnej wymiany książek. Można przyjść i wziąć wybrany tytuł do poczytania, ale też podzielić się z innymi ulubionymi książkami.

 

Bookcrossing to międzynarodowa akcja dzielenia się książkami w przestrzeni publicznej. Polega na bezpłatnym pozostawianiu literatury w dowolnych miejscach, np. na ławce w parku, w kawiarni, sklepie, w kinie czy teatrze po to, by znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Powstają też specjalne miejsca dla „wolnych książek” – to tzw. półki bookcrossingowe.

Weź i przekaż dalej

Właśnie taką półkę stworzyła Wojewódzka i Miejska Biblioteki w Gdańsku w przestrzeni 100czni. BookRoom jest zaadaptowanym do akcji bookcrossingowej kontenerem, w którym można znaleźć ponad 700 książek do wymiany. Bibliotekarze zachęcają, by wybierać z odstępnej oferty, ale też przynosić swoje książki dla innych miłośników czytania.

Regały z literaturą to nie wszystko. Są wygodne fotele do czytania. Można skorzystać z kącika dziecięcego, gdzie oprócz tytułów dla najmłodszych, znalazły się przybory do kolorowania oraz biblioteczna gra planszowa „Mistrz Bajek”. Będzie można też zapoznać się ofertą poszczególnych filii biblioteki.

BookRoom znajduje się na trasie, na lewo od sceny 100czni.

 

BookRoom na 100czni

  • sierpień – wrzesień 2019 r.
  • wtorek-piątek, godz., 13.00-20.00
  • sobota-niedziela, godz. 12.00-20.00
  • 100cznia
  • ul. Popiełuszki 5
  • Gdańsk

BookRoom znajduje się na trasie, lewo od sceny 100czni.

Fot. WiMBP w Gdańsku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.