Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z jakimi wyzwaniami mierzy się współczesny człowiek? Odpowiedź znajdziesz podczas All About Freedom Festival w Gdańsku

Z jakimi wyzwaniami mierzy się współczesny człowiek? Odpowiedź znajdziesz podczas All About Freedom Festival w Gdańsku

W ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności powstanie specjalna przestrzeń do relaksu przy muzyce. Fot. Dawid Linkowski / Archiwum ECS

All About Freedom Festival podejmie temat wolności w różnych aspektach. Będzie film o Van Goghu, przedsiębiorstwach zmieniających kształt Ziemi, wielkiej ekonomii niszczącej życie pojedynczego człowieka i o oszustwach wyborczych. Festiwal to także koncerty, dyskusje, specjalne pokazy dla dzieci i… potańcówka.

 

Festiwal zacznie się w piątek, 11 października i potrwa do soboty 19 października 2019 roku. Filmy będą wyświetlane w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

Wolność w dokumencie i fabule

W czasie festiwalu będzie można zobaczyć ponad 15 filmów, które w różnorodny sposób mówią o wolności. Będą filmy fabularne oraz najlepsze dokumenty, wielokrotnie nagradzane na różnych festiwalach na świecie. Wśród nich m.in. „Anrtopocen. Epoka człowieka”, który w surrealistycznym duchu ukazuje niszczycielski wpływ ludzi na planetę, oraz film „Exit. Pułapki radykalizmu”, opowiadający o osobach, które należały do różnego rodzaju radykalnych ugrupowań, postanowiły je opuścić i napotkały wiele niebezpiecznych problemów.

Sześć filmów zawalczy o nagrodę All About Freedom Festival, ufundowaną przez prezydenta Gdańska. To obrazy: „Monos – oddział małp” (reż. Alejandro Landes), „Portret kobiety w ogniu” (reż. Céline Sciamma), „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia” (reż. Teona Strugar Mitevska), „Kwiat szczęścia” (reż. Jessica Hausner), „Młody Ahmed” (reż. Jean-Pierre i Luc Dardenne) oraz „Sorry We Missed You” (reż. Ken Loach). W jury zasiądą: Magdalena Grzebałkowska, Ryszard Jaźwiński i Jaśmina Wójcik. Również widzowie będą głosować na najlepszy film festiwalu, wrzucając do urny kupon konkursowy po każdej projekcji. Po filmach będzie także okazja do rozmowy z twórcami.

Specjalne pokazy przygotowano dla najmłodszych. W zrozumieniu fabuły pomogą edukatorki ECS, które zadbają też o wyjątkową atmosferę spotkań dla dzieci. Do zobaczenia będą trzy filmy: „Operacja: Człowiek w czerni” (reż. Grethe Bøe-Wall), „Łowcy czarownic” (reż. Raško Miljković) oraz „Gordon i Paddy” (reż. Linda Hambäck).

 

Koncerty w ogrodzie

W ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności na czas festiwalu powstanie Ogród Powolności, czyli instalacja przestrzenno-dźwiękowa. Codziennie będzie można wysłuchać ścieżki dźwiękowej przygotowanej specjalnie na festiwal przez kontrabasistę Ola Walickiego. Będą też koncerty oraz performance audiowizualny.

Festiwal zakończy potańcówka przy muzyce na żywo. W rytmie swingu i bluesa zagra zespół Christine & The Blue Drags. O dotrzymanie kroku zadbają tancerze i tancerki z grupy Swing Revolution oraz Konrad i Agnieszka, nauczyciele tańca bluesowego.

All About Freedom Festival 2019

  • 11-19 października 2019 r., piątek-sobota
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • pl. Solidarności 1
  • Gdańsk
  • bilety – 9-12 zł (pokazy filmowe), wstęp na koncerty i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny
  • zob. program All About Freedom Festiwal.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.