Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Z Gdańska do Szwecji za 89 zł. Nowe połączenie lotnicze już od czerwca

Z Gdańska do Szwecji za 89 zł. Nowe połączenie lotnicze już od czerwca

Samolot Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Od 4 czerwca 2020 r. samoloty będą latać do Skellefteå w Szwecji.

 

Z Gdańska do Skellefteå samoloty będą latać dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Bilety są już w sprzedaży. Najtańsze mają kosztować 89 zł. Skellefteå jest miastem w północnej Szwecji. Mieszka w nim ponad 32 tys. osób. Jest ośrodkiem przemysłowym i turystycznym. Nazywane jest bramą do Laponii.

 

O liniach

Wizz Air jest węgierską tanią linią lotniczą oferującą loty na prawie 100 europejskich trasach. Sieć połączeń stale się rozwija i dodawane są kolejne destynacje. W nowej siatce połączeń z Polski znalazły się loty między Katowicami i Palmą na hiszpańskiej Majorce, a także między Gdańskiem i Skellefteå w Szwecji. Węgierskie tanie linie Wizz Air w 2019 r. wybrało najwięcej, bo prawie 2,5 mln pasażerów gdańskiego lotniska. Obsługują one 49,6 proc. ruchu pasażerskiego. Tymi liniami z Gdańska można latać m.in. do Londynu (Luton, Gatwick), Edynburga, Oslo (Gardermoen, Trop), Sztokholmu (Skavst), Tromso i Trondheim.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.