Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/99cf3a45-e270-481d-a0b8-27af4ee7e4cd.jpg Wystawa zimą inspirowana. Fotografie Jany Gombikovej w usteckiej galerii

Wystawa zimą inspirowana. Fotografie Jany Gombikovej w usteckiej galerii

Praca Jany Gombikovej

Zima – czasem biała, czasem szara, ale często bez promieni słonecznych, które zachęcają do aktywności. To motyw przewodni, jaki zainspirował artystkę Janę Gombikovą do poszukiwań. Niezwykłą wystawę fotografii Winter Blues można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce do 7 maja 2017 r.

 

Obserwator wystawy przeżyje niezapomnianą podróż do okresu mroku i pustki, jaki zimą wypełnia przyrodę i ludzkie życie.

 

O zimowych smutkach

Winter Blues – tak poetycko można określić sezonowe zaburzenia spowodowane brakiem słońca. Zjawisko to jest ściśle powiązane z cyklami natury – zima to czas hibernacji. W okresach zimowej depresji ludzie często zamykają się w sobie, a wtedy dochodzą do głosu uczucia, które na co dzień pozostają ukryte głęboko w pokładach podświadomości. Zima to czas mroku – zarówno za oknem, jak i w naszym wnętrzu. Z drugiej strony – sen, choć często porównywany ze śmiercią, jest także sposobem na regenerację sił. Pod tym względem zimowe smutki wydają się czymś naturalnym, czyniącym z ludzi część przyrody, wskazującym na głęboką i nierozerwalną więź, jaka łączy ze sobą wszystkie żyjące istoty. Właśnie ten temat wykorzystała artystka w swoich fotografiach. 

Jana Gombikova urodziła się w Trenczynie na Słowacji. Jest absolwentką Akademii Muzyki i Sztuk Scenicznych na kierunku Film i Telewizja w Bratysławie. Studiuje w Instytucie Fotografii Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy). W pracy artystycznej koncentruje się głównie na fotografii dokumentalnej często w połączeniu z tekstem i wideo.

 

Winter Blues

  • wystawa czynna do 7 maja 2017 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. gen. Zaruskiego 1 a
  • Ustka

Zobacz: Bałtycka Galerii Sztuki Współczesnej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.