Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wyspa Sobieszewska na rowerze. W sobotę otwarto nową 4,5-kilometrową trasę rowerową

Wyspa Sobieszewska na rowerze. W sobotę otwarto nową 4,5-kilometrową trasę rowerową

Droga rowerowa w Sobieszewie. Fot. Patrycja Żołyniak/Fcebook.com/Teraz Wyspa Sobieszewska

Uroczysty przejazd rowerowy, piknik rodzinny, pokazy iluzji i koncerty. To tylko część atrakcji, z których będzie można skorzystać w sobotę, 24 sierpnia 2019 r. Na Wyspie Sobieszewskiej zostanie otwarta nowa trasa rowerowa z centrum Sobieszewa aż do przeprawy promowej w Świbnie.

 

W przejeździe rowerowym wezmą udział m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Start o godz. 9.30 ze skrzyżowania ul. Turystycznej z ul. Przegalińską.

 

Niespodzianki dla rowerzystów

Wybudowana w Sobieszewie asfaltowa droga rowerowa ma długość 4,5 km. Zaczyna się na skrzyżowaniu z ul. Przegalińską, gdzie w ramach inwestycji powstało też małe rondo. Kończy się w miejscu połączenia z ul. Boguckiego w Świbnie. Inwestycja powstała w ramach projektu Pomorskie Trasy Rowerowe.

Na pierwsze 100 osób, które wezmą udział w przejeździe na trasie Sobieszewo – Świbno, będą czekać gdańskie dzwonki rowerowe. Natomiast uczestnik lub uczestniczka przejazdu, którzy najciekawiej ozdobią swój pojazd, otrzymają specjalną nagrodę-niespodziankę.

 

Na mecie – zabawa

Na mecie przejazdu, przy przeprawie promowej w Świbnie, odbędzie się Wakacyjny Piknik Rodzinny organizowany przez OSP Świbno. Piknik zacznie się o godz. 10.00. W programie: pokazy ratownictwa, konkursy, gry i animacje dla dzieci, koncert zespołu ŁubuDubu, bezpłatny serwis rowerowy oraz zajęcia z Supersorterem, a na koniec zabawa taneczna do rana z DJ Dan Duo.

Program Wakacyjnego Pikniku Rodzinnego przy przeprawie promowej w Świbnie

  • 10.00 – otwarcie pikniku;
  • 10.00-15.00 – warsztaty z Supersorterem;
  • 10.00-15.00 – porady i serwis rowerowy;
  • 11.30 – pokaz ratownictwa technicznego | Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gdańsk;
  • 12.00 – konkursy na temat Wyspy Sobieszewskiej i wiedzy pożarniczej;
  • 13.00 – koncert zespołu ŁubuDubu „Pokolenie Tik-Taka”;
  • 15.00-18.00 – pokazy iluzji, pokazy cyrkowe, szczudlarze, malowanie buziek, bańki mydlane, gry i zabawy sprzętem pożarniczym z OSP Mikoszewo, OSP Drewnica i OSP Świbno;
  • 15.30 – finał turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa OSP Świbno;
  • 19.30–00.00 – zabawa taneczna z DJ Dan Duo.

 

W ramach inwestycji rowerowej na Wyspie Sobieszewskiej powstała dwukierunkowa droga o szerokości 3 m. Skrzyżowanie ulic Turystycznej i Przegalińskiej zostało przebudowane i powstało minirondo. Zbudowane zostały nowe odcinki chodników. Zmodernizowano perony autobusowe, zjazdy i dojścia oraz odcinki murów oporowych i oświetlenie drogowe.

Trasa rowerowa jest współfinansowana ze środków unijnych, w ramach wojewódzkiego projektu Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10 i R-9. Projekt zakłada budowę nowych dróg rowerowych, a także wykorzystanie dróg publicznych o niskim natężeniu ruchu oraz utwardzonych dróg leśnych i wałów przeciwpowodziowych Wisły, do tego budowę infrastruktury dla rowerzystów (w tym miejsc postojowych) oraz oznakowanie całości zgodnie z obowiązującymi przepisami. Trasa R-10, czyli Nadmorski Szlak Hanzeatycki oraz Wiślana Trasa Rowerowa, będąca częścią R-9, położone są w korytarzach europejskiej sieci tras rowerowych Euro Velo.

 

Zobacz, co zmieniło się na Pomorskich Trasach Rowerowych w ostatnich miesiącach.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.