Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wyślij swojego sołtysa na Wyspy Kanaryjskie. Wielki plebiscyt rozpoczęty!

Wyślij swojego sołtysa na Wyspy Kanaryjskie. Wielki plebiscyt rozpoczęty!

Sołtys Pomorza i Sołectwo Roku

Już po raz drugi w plebiscycie pod patronatem Mieczysława Struka, marszałka woj. pomorskiego, mieszkańcy Pomorza wybiorą najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie. Głosowanie organizuje „Dziennik Bałtycki".

 

W sobotę, 11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa – święto wszystkich społeczników. Z tej okazji „Dziennika Bałtycki”, wspólnie z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego, zorganizował plebiscyt Sołtys Pomorza i Sołectwo Roku 2017. Na początku maja laureaci odbiorą dyplomy, medale i cenne nagrody podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Tu można sprawdzić aktualne wyniki głosowania

 

Nie tylko głosowanie

– To jedno z największych przedsięwzięć tego typu w Polsce – mówi o plebiscycie Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. – Przez najbliższy miesiąc mieszkańcy wszystkich wsi na Pomorzu będą mogli wyrazić uznanie dla pracy i zaangażowania ich sołtysa, oddając na niego głos w plebiscycie. Będą mogli także wspomóc swoje sołectwo w walce o cenne nagrody. Prezentacja dokonań wyróżniających się sołtysów jest głównym celem tego plebiscytu. Ubiegłoroczna edycja plebiscytu pokazała, jak bardzo nasza akcja potrafi zaktywizować lokalne społeczności.

– Dobrych liderów wsi powinniśmy doceniać – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Wkład ich pracy zasługuje na szczególne wyróżnienia, tu liczy się dobre słowo i wyrazy wdzięczności mieszkańców, ale również listy gratulacyjne, nagrody, np. w plebiscytach i podziękowania płynące z wyższych szczebli. Ich praca służy tworzeniu pozytywnego wizerunku całego regionu.

 

Dwa etapy plebiscytu

Pierwszy, powiatowy etap głosowania będzie trwać do 31 marca 2017 r. do godz. 22. Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego pomorskiego powiatu, które zdobędą najwięcej głosów, awansują do drugiego etapu, wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 3 kwietnia i potrwa do 21 kwietnia.

 

Główna nagroda – tydzień na Wyspach Kanaryjskich

Najpopularniejszy sołtys Pomorza zdobędzie dwuosobowy wyjazd na tygodniowe wczasy na Wyspach Kanaryjskich. Laureaci z czterech kolejnych miejsc w rankingu otrzymają zaproszenia na weekendowe pobyty w luksusowym hotelu Zamek Gniew. Sołtysi otrzymają także nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski. Sołectwo, które zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma bon o wartości 5 tysięcy złotych na zakup materiałów budowlanych. Drugie w rankingu zdobędzie bon o wartości 3 tysięcy złotych, a trzecie – 2 tysięcy złotych. Nagrodami dla sołectw będą także vouchery na kampanie promocyjne sołectw na łamach „Dziennika Bałtyckiego” i w serwisach internetowych gazety.

Informacji o akcji udziela Sławka Kruszewska – tel. 502 499 097, e-mail: slawomira.kruszewska@polskapress.pl

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.