Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wyścigi konne w Sopocie. Prawie 30 gonitw oraz rodzinny piknik na hipodromie

Wyścigi konne w Sopocie. Prawie 30 gonitw oraz rodzinny piknik na hipodromie

Wyścigi konne w Sopocie. Biegnące konie z dżokejami.

Sobota i niedziela w Sopocie upłyną w atmosferze sportowej rywalizacji, rodzinnego pikniku oraz zabaw dla dzieci. W ramach zmagań odbędzie się 7 gonitw każdego dnia, w których wystartuje ponad 100 koni i 60 dżokejów. Łączna pula nagród to 26 tys. zł.

 

Wyścigi konne to bardzo tradycyjny i elegancki sport. Obecne są w Sopocie już od ponad 100 lat – mówi Alicja Kocik, specjalista ds. marketingu Hipodrom Sopot. – Co roku odwiedza nas nawet 20 tys. gości – dodaje.

 

Niesamowite konie w Sopocie

W gonitwach wystartują najszlachetniejsze konie: konie pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej oraz kłusaki francuskie. Co to za rasy?

Konie pełnej krwi angielskiej nazywane są folblutami. To jedna z podstawowych ras koni gorącokrwistych, które są obecnie najszybszymi końmi na świecie. Wśród najsłynniejszych koni wyścigowych świata jest m.in. legendarny Secretariat, chamipon Phar Lap oraz klacz Ruffian. Z kolei konie czystej krwi arabskiej, również gorącokrwiste, znane były na Półwyspie Arabskim już ponad 2,5 tys. lat temu. Te piękne zwierzęta uważane są za kwintesencję piękna. W Polsce przez lata pracowano nad stworzeniem tzw. polskiego araba, który łączyłby dzielność i wytrzymałość konia sportowego z wdziękiem i elegancją, typowymi dla tej rasy. Jednym z najbardziej znanych był ogier Comet, urodzony w Stadninie Koni Nowy Dwór.

Stosunkowo nowe są w Polsce wyścigi kłusaków francuskich. Konie te ścigają się w zaprzęgach zwanych sulkami. W odróżnieniu od folblutów czy arabów, które podczas wyścigów galopują, kłusaki biegają kłusem.

 

Atrakcje nie tylko dla dżokejów i graczy

Poza gonitwami na terenie sopockiego hipodromu odbędzie się piknik rodzinny. – Jest to impreza familijna, nie tylko dla osób zainteresowanych samymi wyścigami czy graniem, ale także świetny pomysł na rodzinny piknik na przepięknych zielonych łąkach hipodromu – zachęca Alicja Kocik. Odwiedzający mogą liczyć na atrakcje dla dzieci (np. mydlaną pianę), różnorodne stoiska handlowe oraz modne food tracki.

W przerwach między wyścigami odbędą się pokazy sztuk walki wykonaniu klubu karate Randori, który odnosi międzynarodowe sukcesy, pokaz fitnessu sportowego mistrzyni świata Marysi Rowińskiej, pokazy ujeżdżenia Michała Liberadzkiego oraz mistrzyni Polski młodych jeźdźców Aleksandry Lesner. Ponadto z tajnikami pozytywnego szkolenia psów zapozna odwiedzających trenerka Anna Cieplińska z Animal Center.

 

Wyścigi konne Sopot 2017

  • 15-16 lipca, godz. 15.00-19.00; 22-23 lipca, godz. 15.00-19.00
  • Hipodrom Sopot
  • ul. Polna 1
  • Sopot
  • wstęp – bezpłatny 

 

Wyścigi konne_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.