Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wyścigi jachtów w Górkach Zachodnich. Pomorski i klubowy sezon żeglarski rozpoczęty

Wyścigi jachtów w Górkach Zachodnich. Pomorski i klubowy sezon żeglarski rozpoczęty

Otwarcie Sezonu żeglarskiego

85-lecie Akademickiego Klubu Morskiego połączone z rozpoczęciem klubowego sezonu żeglarskiego odbyło się w Gdańsku. Zostały przyznane odznaczenia Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Było też uroczyste podniesienie flag.

Oficjalne otwarcie pomorskiego sezonu żeglarskiego rozpoczęło się w przystani w Górkach Zachodnich o godz. 16.00. W regatach otwarcia w klasach KWR, ORC i OPEN rywalizowały jachty jednokadłubowe.

 

165 mln zł na inwestycje wodne

– Rozpoczęliśmy nowy sezon żeglarski z marinami, które ciągle się modernizują, stając się poważną konkurencją dla zatłoczonych Mazur – powiedział podczas uroczystości Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – To dzięki zaangażowaniu miejscowych samorządów i podmiotów prywatnych oraz miłośnikom żeglarstwa infrastruktura turystyki wodnej stopniowo się poprawia. Chciałbym podkreślić, że uznaję realizację przedsięwzięć wodnych pn. „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej” oraz „Pomorskie Szlaki Kajakowe” jako strategiczne i nasze województwo przeznaczy na te cele przeszło 165 mln zł. – dodał Struk.

 

Medal dla marszałka Struka i tablica pamiątkowa dla tych, co zginęli

Marszałek Mieczysław Struk został odznaczony przez prezesa pomorskiego związku żeglarskiego medalem za zasługi dla żeglarstwa pomorskiego.

Podczas uroczystości odsłonięto też tablicę pamiątkową poświęconą członkom AKM, którzy zginęli na morzu. Towarzyszyła temu modlitwa ekumeniczna z udziałem duchownych chrześcijańskich, muzułmańskiego i żydowskiego.

Akademicki Klub Morski powstał 28 marca 1932 r. W Gdańsku ukonstytuował się Gdański Oddział Akademickiego Związku Morskiego RP. Była to organizacja polskich studentów ówczesnej Królewskiej Wyższej Szkoły Technicznej w Wolnym Mieście Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.