Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chcesz wypromować swoje produkty na rynku chińskim? Od tego miasta warto zacząć

Chcesz wypromować swoje produkty na rynku chińskim? Od tego miasta warto zacząć

Hongkong, widok z Victoria Peak

Dla polskich eksporterów, zwłaszcza żywności i produktów luksusowych, Hongkong może być bramą na rynek chiński. Co trzeba zrobić, żeby rozkręcić biznes na Dalekim Wschodzie? Dowiesz się na seminarium, które odbędzie się w piątek, 29 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

 

Celem wydarzenia jest zapoznanie uczestników ze specyfiką Hongkongu – miejsca uznawanego za jedno z najważniejszych centrów finansowych świata, od którego warto zacząć ekspansję na rynek chiński. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące aktualnej sytuacji w Hongkongu, różnic kulturowych w Polsce i Chinach, a także działań wspierających przedsiębiorców w zakresie eksportu.

 

Dlaczego Hongkong?

Hongkong może być bramą na rynek chiński dla polskich eksporterów. Jak wyjaśnia Maciej Wilk, dyrektor Rady Rozwoju Handlu Hongkongu w Warszawie: – Wypromowane tu marki łatwiej sprzedają się w Chinach kontynentalnych, ponieważ chińscy konsumenci są przekonani o wysokich standardach jakości i bezpieczeństwa produktów europejskich dostępnych na półkach sklepowych w Hongkongu.

Z polskich produktów największe szanse na powodzenie w Hongkongu mają: żywność i napoje, produkty i technologie ICT [techn, meble i wyposażenie wnętrz, szkło, artykuły luksusowe, biżuteria z bursztynem, kosmetyki, sprzęt medyczny i suplementy diety.

– W Hongkongu jest zarejestrowanych aż 5760 reeksporterów żywności. W większości są to firmy wyspecjalizowane we wprowadzaniu zachodnich marek na rynek chiński. Swoją skuteczność zawdzięczają nie tylko ugruntowanym kontaktom oraz znajomości lokalnych przepisów i kanałów dystrybucji. Znaczną rolę odgrywa tu rozumienie zarówno kultury i języka zachodu, jak i chińskiej mentalności – dodaje dyrektor Wilk.

 

Organizatorami seminarium są: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Rada Rozwoju Handlu Hongkongu, Stowarzyszenie Pomorskie w Chinach oraz Agencja Rozwoju Pomorza.

 

Seminarium „Hongkong bramą do rynku chińskiego”

 • 29 czerwca 2018 r., piątek, godz. 9.00-14.00
 • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
 • Sala im. Lecha Bądkowskiego
 • ul. Okopowa 21/27
 • Gdańsk

 

Program:

 • godz. 9.00 – powitanie uczestników (przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Agencji Rozwoju Pomorza)
 • godz. 9.30 – Pomorski Broker Eksportowy – system kompleksowego wsparcia eksportu w województwie pomorskim (Katarzyna Matuszak, dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości Agencji Rozwoju Pomorza)
 • godz. 10.00 – Hongkong – hub innowacji w Azji (dr Wing-Hin Chung, dyrektor ds. promocji inwestycji InvestHK w Berlinie)
 • godz. 11.00 – Hongkong jako brama do rynku chińskiego dla polskich eksporterów (Maciej Wilk, dyrektor Rady Rozwoju Handlu Hongkongu w Warszawie)
 • godz. 11.30 – Różnice w kulturze biznesu w Polsce i Chinach oraz oferta Bank of China (Bartosz Komasa, Bank of China)
 • godz. 12.00 – Oferta Biura Pomorskie w Chinach (Sławomir Berbeć, dyrektor Biura Pomorskie w Chinach)
 • godz. 12.30 – Kwestie prawne i formalne związane z wejściem na rynek chiński
 • godz. 13.00 – pytania i odpowiedzi
 • godz. 13.30 – lunch

 

Warunkiem udziału w seminarium jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (duże przedsiębiorstwa proszone są o zapisywanie się droga mailową na adres: m.madrzak@pomorskie.eu). Zgłoszenia przyjmowane są do środy, 27 czerwca 2018 r. 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.