Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/1a3887c6-8ba5-4b28-846c-24535c69b768.jpg Wypoczynek nad Bałtykiem przez cały rok. Pomorskie przyciąga turystów nie tylko latem [RAPORT]

Wypoczynek nad Bałtykiem przez cały rok. Pomorskie przyciąga turystów nie tylko latem [RAPORT]

Plaża we Władysławowie

Pomorskie zajmuje drugie miejsce w rankingu województw najchętniej wybieranych w 2017 r. Z raportu serwisu Nocowanie.pl wynika, że turyści korzystają z wypoczynku nad polskim morzem także poza okresem wakacji.

 

W 2017 r. województwo pomorskie znalazło się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o ilość zapytań. W porównaniu z poprzednim rokiem, zainteresowanie noclegami w naszym regionie wzrosło o 40 proc.

 

O jakie miejsca pytali turyści?

Biorąc pod uwagę procentowy udział zapytań o noclegi, Pomorskie jest drugim najpopularniejszym województwem w kraju, ustępując tylko Małopolsce.

– Najczęściej wymienianym powodem, dla którego turyści wybierają wypoczynek na Bałtykiem, są prozdrowotne właściwości jodu. To właśnie zimą i wczesną wiosną jest go najwięcej, a plaże mają swój niepowtarzany urok. Spacer brzegiem morza jest świetnym rozwiązaniem na oderwanie się od codzienności. Jedyną przeszkodą jest pogoda, ale i z tym można sobie poradzić, zwiedzając przeróżne atrakcje dostępne na Pomorzu – informuje Kamila Miciuła z serwisu internetowego Nocowanie.pl.

 

Ranking najpopularniejszych województw

 

Największą popularnością w województwie pomorskim cieszy się natomiast Władysławowo. Zapytania turystów o nocleg w tym mieście w 2017 r. stanowiły ponad 14 proc. zapytań dla całego regionu.

Jak zaznacza Roman Kużel, burmistrz Władysławowa: – To w pewnym sensie nagroda za podejmowane przez nas działania, związane z wydłużeniem okresu wakacyjnego. Polegają one już nie tylko na organizacji imprez i dodatkowych atrakcji poza szczytem sezonu letniego. Staramy się również poprawiać warunki do wypoczynku we wszystkich porach roku. Mam tutaj na myśli m.in. wykonane zejścia z klifu oraz oświetlenie wejść na plażę, dzięki którym w komfortowy oraz bezpieczny sposób można spacerować i korzystać z nadmorskiego klimatu.

Na podium znalazły się jeszcze Łeba i Krynica Morska. Na kolejnych pozycjach pojawiają się: Sopot, Gdańsk, Jastarnia, Ustka, Karwia i Gdynia. Zestawienie 10 najpopularniejszych miejscowości zamyka Hel.

 

Ranking najpopularniejszych miejscowości

 

Źródło: Raport Nocowanie.pl

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.