Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wymyśl nazwę dla pomorskiego roweru metropolitalnego i wygraj 6-letni karnet na jazdę rowerem miejskim [KONKURS]

Wymyśl nazwę dla pomorskiego roweru metropolitalnego i wygraj 6-letni karnet na jazdę rowerem miejskim [KONKURS]

Rowery na parkingu

Kraków ma Wawelo, Warszawa Veturilo, a trójmiejska metropolia? Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot ogłosiło konkurs na nazwę Systemu Roweru Metropolitalnego.

 

Propozycje można zgłaszać do 8 kwietnia na stronie www.rowermetropolitalny.pl. Ze wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych od trzech do pięciu pomysłów, a ostateczną nazwę wyłoni głosowanie internetowe. Plebiscyt zakończy się 22 kwietnia.

 

Karnety na rowery i praktyczne gadżety

Organizatorzy konkursu liczą na kreatywność mieszkańców metropolii. Założeniem konkursu jest zaangażowanie przyszłych użytkowników roweru metropolitalnego w tworzenie systemu. – Nazwa powinna nawiązywać do Obszaru Metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się z maksymalnie dwóch wyrazów. Chcemy, by była łatwa do zapamiętania i oryginalna – mówi Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S”. – Zgłoszenie powinno dodatkowo zawierać uzasadnienie tej nazwy – dodaje.

Autor nazwy, która zdobędzie największą liczbę głosów i tym samym stanie się oficjalną nazwą Systemu Roweru Metropolitalnego, przez 6-lat będzie za darmo korzystał z rowerowego systemu. Pozostali uczestnicy konkursu, których propozycje dostaną się do II etapu, dostaną karnet na rok. Do wygrania będą też bilety do kina i rowerowe gadżety.

Zgłoszenia i regulamin konkursu na stronie Roweru Metropolitalnego.

 

 

System Roweru Metropolitalnego to 3866 rowerów. Mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pucka, Redy, Rumi, Kartuz, Sierakowic, Somonina, Stężycy, Władysławowa, Żukowa, czy Pruszcza Gdańskiego w trakcie swoich codziennych podróży będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych jednośladów, wyposażonych m.in. w moduły GPS czy elektrozamek. Wypożyczenie będzie proste i intuicyjne – przy pomocy smartfona lub karty. Będzie to najnowocześniejszy system w Polsce i Europie. Nie zabraknie rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Pilotaż sytemu ruszy jesienią 2018 r., natomiast w pełni rowerem „na minuty” przejedziemy się wiosną 2019 r.

Na uruchomienie Systemu Roweru Metropolitalnego na Pomorzu przeznaczono ponad 20 mln zł, z czego aż 17 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.