Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wylatujesz z Gdańska? Nie martw się, twój lot będzie o czasie. Gdańskie lotnisko wiceliderem punktualności

Wylatujesz z Gdańska? Nie martw się, twój lot będzie o czasie. Gdańskie lotnisko wiceliderem punktualności

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Tylko 23 minuty wyniosło średnie opóźnienie startów i lądowań w ciągu dwóch letnich miesięcy w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To o 8 minut mniej niż w Krakowie i aż 12 minut mniej niż w Warszawie. Dane opublikowała firma VariFlight.

 

W 2017 roku gdańskie lotnisko zajęło 10 miejsce wśród najpunktualniejszych lotnisk na świecie, które obsługują do 5 mln pasażerów rocznie.

 

Drugie miejsce w Polsce

W raporcie firmy VariFlight, która analizuje punktualność operacji lotniczych na całym świecie, gdańskie lotnisko zajęło drugie miejsce w Polsce. Sprawdzane były dane z lipca i sierpnia, a więc z miesięcy o dużym natężeniu lotów. Wskaźnik punktualności w Gdańsku wyniósł 81,2 proc. a średnie opóźnienie to jedynie 23 minuty. W lecie odwołanych było 31 lotów a jeden został przekierowany na inne lotnisko. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął port lotniczy w Zielonej Górze, co nie powinno dziwić, gdyż z tego lotniska odlatuje tylko jeden samolot dziennie. Na ostatniej pozycji uplasowało się lotnisko Chopina w Warszawie, gdzie średnie opóźnienie lotu wyniosło 35 minut.

 

Z Gdańska w świat

Aktualnie z Gdańska w ruchu regularnym można polecieć do:

Helsinek (Finnair)

Amsterdamu (KLM)

Warszawy, Krakowa, Tel Awiwu (PLL LOT)

Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)

Oslo (Norwegian)

Aarhus, Alicante, Aten, Belfastu, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Kijowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, na Maltę, Manchesteru, Mediolanu Bergamo, Neapolu, Newcastle, Oslo Torp, Pizy, Sztokholmu-Skavsta, Tel Awiwu, Vaxio, Wrocławia (Ryanair).

Bergen, Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu Arlandy (SAS)

Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Goteborga, Hamburga, Haugesund, Kijowa, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Lizbony, Londynu Luton, Lwowa, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku oraz Wiednia i Wilna (WizzAir).

Rygi (airBaltic)

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.