Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wyjątkowa dzielnica Gdańska, gdzie króluje przyroda. Ruszają spacery z Lokalnymi Przewodnikami po Wyspie Sobieszewskiej

Wyjątkowa dzielnica Gdańska, gdzie króluje przyroda. Ruszają spacery z Lokalnymi Przewodnikami po Wyspie Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska.

Od Ptasiego Raju do mewiej Łachy. Oddalona od centrum Gdańska dzielnica Sobieszewo ma wiele do zaoferowania. Będzie to tez kolejna dzielnica po której oprowadzać będą Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Pierwszy spacer w poniedziałek 8 lipca 2019 r.

 

Udział w spacerach, organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku jest bezpłatny.

 

Jedyna taka dzielnica

Sobieszewo jest stosunkowo młodą dzielnicą Gdańska. W granice administracyjne miasta Wyspa Sobieszewska została włączona w 1973 roku. – To wyjątkowy obszar, na którym króluje przyroda. Znajdują się tu dwa rezerwaty przyrody, Mewia łacha i Ptasi Raj – mówi Barbara Sroka, z IKM. – Na spacerach zanurzymy się w morski charakter wyspy. Poznamy jej zakamarki spacerując między innymi po porcie w Świbnie, czy po Górkach Wschodnich – dodaje.

 

Sobieszewskie spacery

 W lipcu zaplanowanych zostało osiem spacerów. Poświęcone będą konkretnej tematyce. Np. 9 i 23 lipca przewodnicy oprowadzą po centrum Sobieszewa, a 20 lipca 2019 r. Waldemar Nocny zabierze uczestników na wycieczkę do portu w Świbnie i innych interesujących miejsc w rejonie ujścia Wisły. Pierwszy, inauguracyjny spacer poprowadzą wszyscy lokalni przewodnicy i przewodniczki.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.