Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wygodne przesiadki i ekologiczne ciepło. Miliony złotych z Unii na inwestycje w Przodkowie i Żukowie

Wygodne przesiadki i ekologiczne ciepło. Miliony złotych z Unii na inwestycje w Przodkowie i Żukowie

Podpisanie umów na węzeł integracyjny w Żukowie i termomodernizację w Przodkowie

W Żukowie powstanie węzeł integracyjny a w Przodkowie ekologiczne ogrzewanie. Kolejne inwestycje z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego

 

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski 26 maja 2017 r. podpisali z samorządowcami z Żukowa i Przodkowa dwie umowy na dofinansowanie projektów inwestycyjnych.

 

W Przodkowie będzie cieplej

Inwestycje w gminie Przodkowo dotyczą budynków użyteczności publicznej. W Szkole Podstawowej w Czeczewie, remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Smołdzinie, Szkole Podstawowej w Szarłacie i w bibliotece publicznej w Przodkowie zaplanowano wymianę stolarki okiennej i dachów oraz ocieplanie ścian. Dotychczasowe ogrzewanie zostanie zastąpione, ekologicznym ciepłem (OZE).  Pozwoli to na zmniejszenie kosztów ogrzewania a także na obniży emisji dwutlenku węgla o ponad 200 ton w roku. Dzięki temu poprawi się jakość powietrza w gminie Przodkowo.

 

Z autobusu do pociągu

W Żukowie wybudowany zostanie węzeł integracyjny. Połączy on autobusy i prywatne samochody, z pociągami kursującymi pomiędzy Kaszubami a Trójmiastem. Podróżny będzie mógł zostawić swój samochód lub rower na parkingu i kontynuować dalszą podróż pociągiem albo autobusem. Dojazd do węzła zapewnią nowe drogi rowerowe oraz chodniki. Cały węzeł zostanie objęty monitoringiem. Zamontowanie zintegrowanego systemu informacji pasażerskiej umożliwi szybki dostęp do informacji o Żukowie a także o rozkładach jazdy.

 

Koszt projektu

Łączna wartość podpisanych umów wynosi blisko 18 mln zł. Z tego ponad 5 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie dla gminy Przodkowo wynosi 1,4 mln zł, a projekt węzła w Żukowie otrzymał około 3.7 mln zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.