Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/475400fa-9da9-48d5-93bf-75bedba98ff9.jpg Wycinanki czy kręcenie powrozów? A może przejażdżki drezyną? Atrakcje z okazji Dnia Dziecka na Pomorzu

Wycinanki czy kręcenie powrozów? A może przejażdżki drezyną? Atrakcje z okazji Dnia Dziecka na Pomorzu

Dzieci na placu zabaw

Od 1 do 4 maja, na najmłodszych czeka wiele niespodzianek. Wszystkich wydarzeń nie sposób wymienić. Zobaczcie, co przygotowała dla was Pomorska Kolej Metropolitalna, Skansen w Klukach czy Muzeum we Wdzydzach.

 

Moc wrażeń czeka nie tylko na najmłodszych. Wspaniale będą się bawić całe rodziny.

 

Domowe słodycze we Wdzydzach

Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach zaprasza w czwartek, 1 czerwca. W czasie zwiedzania  skansenu w muzealnych zagrodach na najmłodszych oczekiwać będą  niespodzianki. Do wyboru będą między innymi warsztaty plastyczne „od szkicu do obrazu”, nauka haftowania i robienia papierowych kwiatów, a także tkania i drukowania tkanin. W zabytkowej stodole z Grabówka będzie można własnoręcznie ulepić garnki i utoczyć na kole gliniane naczynia. Przygotowano też lekcje języka kaszubskiego. Na wyrabiane na miejscu domowe słodycze zapraszać będzie Dworek z Czarnej Dąbrowy. Przez cały dzień trwać będzie kiermasz zabawek.

Pełen program obchodów dnia dziecka we Wdzydzach na stronie Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny

 

Jak dawniej pracowano na słowińskiej wsi

Równie bogaty program z okazji Dnia Dziecka przygotowało Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. 1 czerwca najmłodsi będą mogli uczestniczyć w pracach gospodarczych, jakie dawniej wykonywały dzieci. Pomagając dorosłym chętni nauczą się jak kopać i przewozić torf czy wyplatać kosze z wierzbowych witek. Zadaniami specjalnymi będzie dłubanie butów dla konia oraz pieczenie chleba i chlebowych kukiełek. W przerwach między zajęciami gospodarczymi najmłodsi będą mogli pobawić się w tradycyjne pomorskie zabawy i gry.

Więcej na stronie Muzeum Wsi Słowińskiej

 

Festyn kolejowy w Kościerzynie

W niedzielę 4 czerwca w Kościerzynie odbędzie się „Rodzinny Festyn Kolejowy”. Wstęp będzie bezpłatny. Na dziecięce święto kolejarze przywiozą specjalistyczny sprzęt techniczny. Będzie można zobaczyć podbijarkę torową, pociąg do naprawy sieci oraz inne specjalne maszyny. Po wydzielonym odcinku toru, każdy chętny będzie mógł przejechać się drezyną ręczną.  Przygotowano też gry planszowe o tematyce kolejowej i nie tylko.

Program kolejowego Dnia Dziecka na stronie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

 

A może wycieczka?

W pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej będzie specjalna promocja dla dzieci. Każda osoba, która nie ukończyła 16 lat, może podróżować bez biletu. Promocja obowiązuje od godziny 6 rano do 22 we wszystkich pociągach SKM.

Szczegółowe informacje o promocji na stronie Szybkiej Kolei Miejskiej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.