Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wychowanki z młodzieżowego ośrodka w Kwidzynie szyją maseczki. Nagrały też piosenkę o nadziei na przyszłość

Wychowanki z młodzieżowego ośrodka w Kwidzynie szyją maseczki. Nagrały też piosenkę o nadziei na przyszłość

Przed budynkiem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie pojawił się też krzepiący napis „Będzie dobrze" namalowanych przez mieszkanki placówki. Fot. archiwum MOW w Kwidzynie.

Kilkadziesiąt dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie od kilku tygodni nie może zobaczyć się z bliskimi ani opuścić placówki. Wszystko przez epidemię koronawirusa i obowiązujące restrykcje. Jednak zajęcia w ośrodku odbywają się normalnie, a dziewczęta dodatkowo pomagają pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie – szyją maseczki ochronne na szkolnych maszynach.

 

Wychowanki napisały i zaśpiewały także specjalną piosenkę na czas pandemii, którą nazwały „Help songiem”.

Szyją maseczki dla DPS-u

Wychowanki MOW w Kwidzynie wraz z jedną z nauczycielek postanowiły wesprzeć pracowników domu pomoc społecznej. – W toku swoich codziennych zajęć dziewczęta znalazły czas na pomaganie innym – mówi Anna Jankowska, dyrektor ośrodka. – Same wyszyły z inicjatywą szycia maseczek ochronnych na maszynach, które są na wyposażeniu naszej placówki. Do tej pory udało się wyszyć kilkadziesiąt sztuk. Część trafiła do kwidzyńskiego DPS, a część jest wykorzystywana na nasze potrzeby – informuje Jankowska.

Materiał na maseczki pochodził zarówno z zapasów ośrodka, jak i prywatnych materiałów, które z domów przynieśli pracownicy.

Starają się żyć normalnie

Wychowanki kwidzyńskiego ośrodka nie opuszczają placówki już od 11 marca, a w trosce o bezpieczeństwo wstrzymane zostały również odwiedziny bliskich.

Fot. archiwum MOW w Kwidzynie.

– Jedyna możliwość kontaktu to rozmowy online. – mówi Anna Jankowska. – Wiemy, że jest to duża niedogodność, jednak nasze podopieczne akceptują to i rozumieją. Chwilowe kryzysy, które towarzyszą nam wszystkim, udaje się łagodzić i zamieniać w konstruktywne działania. Staramy się żyć i funkcjonować normalnie, o ile to możliwe w nieco odmiennej rzeczywistości. Dziewczęta uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, ponieważ jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że szkołę mamy u siebie – tłumaczy Jankowska.

W ośrodku zajęć nie brakuje. Dziewczęta poza lekcjami uczą się gotować, wykonują makijaże, a także organizują dla siebie konkursy taneczne. Postanowiły również napisać i zaśpiewać piosenkę pełną nadziei na przyszłe dni. Można jej posłuchać na facebookowym profilu Młodzieżowego Ośrodkach Wychowawczego w Kwidzynie.

Placówka jest jednostką samorządu województwa pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.