Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wybierasz się na Jarmark św. Dominika? Uważaj, będą duże zmiany w komunikacji na śródmiejskich ulicach

Wybierasz się na Jarmark św. Dominika? Uważaj, będą duże zmiany w komunikacji na śródmiejskich ulicach

Ceremonia otwarcia 757. Jarmarku św. Dominika

Zamknięte ulice i ograniczenie liczby miejsc parkingowych w śródmieściu. W zamian dodatkowe autobusy i tramwaje. Samochód najlepiej zostawić w domu, a na Jarmark św. Dominika przyjechać komunikacją miejską.

 

Na trzy tygodnie klucze do miasta przejmą kupcy. 758. Jarmark św. Dominika potrwa od 28 lipca do 19 sierpnia 2018 r.

 

Zamknięte ulice

Organizacja tak dużego wydarzenia wymaga zamknięcia dla ruchu niektórych ulic. Jarmarkowe stoiska ustawione zostaną na Targu Węglowym oraz na Rybackim Pobrzeżu. Zajęte zostaną również ulice: Tkacka, Kołodziejska, Węglarska, Pańska, św. Ducha, Szeroka, Grobla I, II, III i IV, Straganiarska oraz rejon Targu Rybnego. Wjazd na te ulice będzie możliwy tylko i wyłącznie dla posiadaczy identyfikatorów wydanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Podczas jarmarku Podwale Staromiejskie będzie jednokierunkowe (w stronę Targu Rybnego). Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie również na ulicach Złotników i Szeroka. Aby ułatwić wyjazd ze śródmieścia, na ulicy Stolarskiej i Tartacznej będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy od Podwala Staromiejskiego. 

 

Jarmark św. Dominika 2018 r. Fot. mat. prasowe.

 

Gdzie zaparkować samochód?

Do śródmieścia najlepiej przyjechać komunikacją miejską. Miejsca parkingowe dla gości jarmarku zostały wyznaczone w ciągu ulicy Podwale Staromiejskie. Dodatkowe parkingi wyznaczono na ulicach Stolarska, Grodzka oraz Olejarna. Parkingi te znajdują się w strefie płatnego parkowania, a liczba miejsc parkingowych jest ograniczona. Za pierwszą godzinę postoju trzeba zapłacić 3 zł, a za kolejną 3,6 zł. Całodzienny postój to wydatek prawie 26 zł. Większe parkingi, również płatne, znajdują się przy Europejskim Centrum Solidarności, pętli autobusowej Jana z Kolna oraz w Forum Gdańsk. Duże parkingi zlokalizowane są również przy Stadionie Energa oraz hali Ergo Arena.          

 

Nocne tramwaje i autobusy

Powrót z wieczornych wydarzeń czy koncertów umożliwią nocne tramwaje. W piątkowe i sobotnie noce tramwaje linii nr N0 będą kursować aż do godziny 3 rano. Będzie to linia okrężna z Łostowic – Świętokrzyskiej przez Dworzec Główny  i dalej Zaspę, Oliwę, Wrzeszcz, śródmieście do Łostowic –  Świętokrzyskiej. Dodatkowo, po zakończeniu koncertów, w miarę potrzeb uruchamiane będą dodatkowe kursy na liniach tramwajowych w kierunku Stogów, Moreny, Zaspy i Wrzeszcza oraz na autobusowych liniach nocnych.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.