Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Wszyscy pracownicy urzędu marszałkowskiego objęci kwarantanną mają negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa

Wszyscy pracownicy urzędu marszałkowskiego objęci kwarantanną mają negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa

Budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Zakończyły się badania pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego objętych kwarantanną. Ostatnia z badanych osób w czwartek, 16 kwietnia otrzymała informację z sanepidu o negatywnym wyniku wymazu.

 

Jaka jest sytuacja w urzędzie marszałkowskim?

 

Sanepid skróci kwarantannę

Większość urzędników zakończyła już kwarantannę lub – ze względu na wynik negatywny – oczekuje na decyzję sanepidu o jej skróceniu. Łącznie, w różnych przedziałach czasowych, kwarantanną objętych było 80 pracowników UMWP. Kwarantanna nie miała wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Pracownicy UMWP pozostający na kwarantannie pracowali m.in. nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla pomorskich szpitali oraz dla przedsiębiorców.

 

Większość urzędników pracuje zdalnie

Przypominamy, że 80 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 50 osób, których obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.