Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kameralny piknik czy dzielnicowy festyn? Rozpoczynają się Gdańskie Dni Sąsiadów

Kameralny piknik czy dzielnicowy festyn? Rozpoczynają się Gdańskie Dni Sąsiadów

Gdańskie Dni Sąsiadów

Czerwiec w Gdańsku to tradycyjnie miesiąc sąsiedzkich spotkań. Mieszkańcy różnych dzielnic będą wspólnie grillować czy uczestniczyć w rodzinnych festynach na świeżym powietrzu. Wszystko w ramach 11 edycji Gdańskich Dni Sąsiadów.

 

11 Gdańskie Dni Sąsiadów odbywać się będą od 31 maja do 30 czerwca 2019 r.

 

Poznaj sąsiadów

Gdańskie Dni Sąsiadów to już tradycja. Zabawy na świeżym powietrzu, spotkania przy grillu to tylko niektóre z pomysłów jakie mieszkańcy Gdańska zgłaszają do Instytutu Kultury Miejskiej. – Dzięki prostemu gestowi zaproszenia sąsiadów na spotkanie, dzieląc się poczęstunkiem, organizując wspólnie czas, możemy nawzajem poznać się i polubić – mówi Anna Urbańczyk z IKM.  – Relacje z dotychczasowych dni sąsiadów pokazują, że takie spotkanie może zaowocować pozytywnymi zmianami dla najbliższego otoczenia. A świetna zabawa to wartość dodana – dodaje.

 

Jak zorganizować spotkanie?

Organizacja spotkania jest bardzo prosta. Program wydarzenia jest dowolny. Przygotowują go osobiście sąsiedzi. Gdański IKM zapewnia bezpłatny pakiet startowy, w którym oprócz poradnika jak zorganizować spotkanie znajdą się między innymi: plakaty, zaproszenia, balony, kubeczki i gadżety dla najmłodszych. Spotkanie można zorganizować wszędzie. Może to być mieszkanie prywatne lub wspólne podwórko domu.

 

Zeszłoroczny rekord

Czy 11 edycja sąsiedzkich spotkań pobije zeszłoroczny rekord? W 2018 roku sąsiedzi zorganizowali aż 253 wydarzenia, w których wzięło udział prawie 20 tys. osób. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy dzielnic: Ujeścisko-Łostowice, Wrzeszcz Górny i Chełm. – Ile spotkań będzie w tym roku? Liczymy że jeszcze więcej. Zachęcamy wszystkich do wykazania sąsiedzkiej inicjatywy – zapraszają organizatorzy.

 

Rejestracja spotkań odbywa się online na stronie gdansk.pl lub osobiście w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.