Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/57234317-57e1-42f1-88ae-8f72267107d1.jpg Wspólne świętowanie na wodach Polski i całego świata. Wystartował program Polska Bandera 2018

Wspólne świętowanie na wodach Polski i całego świata. Wystartował program Polska Bandera 2018

Fot. źródło: https://www.facebook.com/polsailing/

Polski Związek Żeglarski zaprasza środowisko wodniackie do włączenia się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. – To wspaniała okazja do pokazania żeglarstwa jako formy aktywności o charakterze patriotycznym i edukacyjnym – podkreśla Tomasz Chamera, prezes PZŻ.

 

Program Polska Bandera 2018 skierowany jest do wszystkich członków Polskiego Związku Żeglarskiego, w tym okręgowych związków żeglarskich, stowarzyszeń oraz klubów, żeglarzy, a szczególnie dzieci i młodzieży.

 

Konkurs z polską banderą

Głównym elementem programu jest zabawa konkursowa. Zadanie dla uczestników polega na pokazaniu świętowania obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z polską banderą. Mogą to być zdjęcia indywidualne, zdjęcia z lotu ptaka, filmy krótkometrażowe i animacje komputerowe (max 30 sekund), jak również obrazy, rysunki lub ilustracje.

Zobacz: regulamin konkursu

Kapituła ogłosi wyniki konkursu 11 listopada 2018 r. Laureaci zostaną zaproszeni na galę Polskiego Związku Żeglarskiego, która odbędzie się pod koniec roku w Warszawie. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Odbędzie się także wystawa najciekawszych prac nadesłanych przez uczestników.

 

Wodniacka „masa krytyczna”

Dodatkowo, 15 sierpnia 2018 r. zaplanowana jest wodniacka „masa krytyczna”. Punktualnie o godz. 12.00 na akwenach morskich i śródlądowych zgromadzą się wszyscy sympatycy sportów wodnych. Wykorzystując barwy narodowe, a przede wszystkim polską banderę, aktywnie włączą się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, także tych mieszkających lub żeglujących za granicą. Pomoże nam to stworzyć żeglarską mapę aktywności wodniackich pod polską banderą na akwenach Polski, Europy i świata – zaznacza Maciej Szafran, koordynator projektu.

 

Organizatorem programu Polska Bandera 2018 jest Polski Związek Żeglarski, natomiast partnerem przedsięwzięcia – Pomorski Związek Żeglarski.

 

Baner programu Polska Bandera 2018

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.