Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c28534c9-4024-481d-b4c0-df5798078408.jpg Wspólne posiłki, rozmowy, warsztaty szycia i ogrodnicze. Zobacz, co będzie się działo latem w mieście z IKM

Wspólne posiłki, rozmowy, warsztaty szycia i ogrodnicze. Zobacz, co będzie się działo latem w mieście z IKM

Warsztaty Targ Węglowy

Okazja do spędzenia czasu podczas warsztatów, zabaw, wspólne jedzenie czy też rozmowa o działaniach w Kunszcie Wodnym to przedsięwzięcia, jakie będą realizowane przez Instytut Kultury Miejskiej latem. Pierwsze spotkanie dotyczące roślinności i zwierząt w mieście, zdrowego stylu życia odbędzie się 14 lipca 2018 r. Wstęp – wolny.

 

– Latem ożywimy przestrzeń nowego sąsiedztwa wokół przyszłej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej – Kunszty Wodnego – mówi Natalia Cyrzan z IKM. 11 sierpnia warsztaty, gry, zabawy i rozmowy dotyczyć będą miejskiej architektury, projektowania i sztuki w mieście. 1 września odbędzie się piknik poświęcony literaturze dla dzieci i młodzieży współorganizowany z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

 

Śniadanie, naprawa rowerów, szycie plecaków i porady ogrodniczki

Pierwszy z pikników miejskich dotyczy roślinności, zwierząt w mieście, zdrowego, przyjaznego naturze stylu życia. IKM zaprosił do współpracy wiele inicjatyw, stowarzyszeń i animatorów zajmujących się tą tematyką. Piknik rozpocznie się późnym śniadaniem (11.00-13.00) na słodko i słono, które przygotują Kolektyw Samo Dobro, Asia Stachowiak, Buzz Cafe i Składak. Do późnego popołudnia będzie można wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach.

W programie warsztatów i aktywności na pikniku miejskim 14 lipca m.in.: naprawa drobnych usterek rowerowych w mobilnym warsztacie prowadzonym przez Składak, szycie prostych plecaków na rowerowe wycieczki z Chce Mi Się, porady w zakresie uprawy roślin domowych i ogrodowych, warsztaty tworzenia ozdobnych kul kokedama i geometrycznych form do oplątw ze Schroniskiem dla Roślin, wspólne tworzenie pnącza z liści origami z Joanną Paniec – ogrodniczką miejską, tworzenie gier planszowych o miejskich zwierzętach z Sylwią Chmielewską, warsztaty sitodruku (motywy roślinne na torby i koszulki) z Kwiatuchi, opowieści ornitologa  Jakuba Typiaka z Ptasiej Sfery o ptakach zamieszkujących miejskie parki i skwery, przygotowywanie zielnika z Łukaszem Skopem z Bez Ogródek, tworzenie ogródków skalnych z Ruta Urban Garden, robienie zabawek dla psów z fizjoterapeutką dla zwierząt oraz tworzenie eko środków do prania i sprzątania z MamyWene.

 

Cykl trzech letnich pikników miejskich z IKM to okazja do spędzenia czasu podczas warsztatów i zabaw czy przy wspólnym jedzeniu. To także pretekst do rozmowy o nowych działaniach IKM w Kunszcie Wodnym. Przestrzeń między budynkiem Kunsztu Wodnego a Skwerem im. Harcerzy Polskich w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku będzie miejscem podzielonym na strefy: odpoczynku, warsztatów, porad oraz gier i zabaw. Meblami miejskimi zaaranżuje ją Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto przy współpracy z Grupą Gdyby.

 

Harmonogram działań:

  • 14 lipca, sobota, godz. 11.00-18.00 – piknik poświęcony miejskiej roślinności, zwierzętom mieszkającym w mieście oraz przyjaznemu naturze, zdrowemu stylowi życia.
  • 11 sierpnia, sobota, godz. 11.00-18.00 – piknik dotyczący miejskiej architektury, projektowania oraz sztuki w mieście.
  • 1 września, sobota, godz. 11.00-18.00 – piknik literacki współorganizowany z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku skupiony na literaturze dla dzieci i młodzieży.

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.